Ubezpieczenie domu

25 listopada 2014 | Kategoria: Bezpieczeństwo | Tagi: , , , ,

Ubezpieczenie domu Budowa domu to bardzo poważna inwestycja, dlatego też każdy kto zdecyduje się na taki krok, ma świadomość tego, że powinien jak najlepiej chronić własność, w której posiadanie wchodzi. Jednym z rozsądniejszych kroków, jakie należy podjąć jest wykupienie ubezpieczenia. Decydując się na taki krok musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ubezpieczanie czegokolwiek nie jest w dzisiejszych czasach łatwym zadaniem. Bardzo często musimy mierzyć się z szeregiem dokumentów, często nie do końca również zdaje sobie sprawę z tego, kiedy będziemy mogli ubiegać się o odszkodowanie, a kiedy zdecydowanie nie dostaniemy wymarzonej rekompensaty za poniesione szkody. Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, by zabezpieczyć dom przez najbardziej realnymi zagrożeniami. Nawet jeśli klimat się zmienia, możliwość że przez nasz kraj przejdzie tornado czy trzęsienie ziemi jest dość nikła. Z tego też względu posiadane środki należy przeznaczyć na nieco bardziej prawdopodobne okoliczności. W rejonach zagrożonych powodzią lub w przypadku miast położonych nad dużymi rzekami i innymi zbiornikami wodnymi na pewno konieczne będzie wykupienia ubezpieczenia na wypadek powodzi. Wówczas kiedy woda zaleje naszą posiadłość zyskamy prawo do ubiegania się o ubezpieczenie. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli mieszkamy w rejonie podatnym na tego rodzaju kataklizmy, najprawdopodobniej kwota, jaką będziemy musieli zainwestować w ubezpieczenie będzie dość wysoka. Nie możemy zapominać również o ubezpieczeniu domu na wypadek włamania czy kradzieży, nawet jeśli wydaje nam się, że mieszkamy w nader spokojnej okolicy. W razie jakichkolwiek większych strat będziemy mogli liczyć na wsparcie finansowe pochodzące z ubezpieczenia. Podpisując umowę z ubezpieczycielem powinniśmy jednak dokładnie zapoznać się ze wszystkimi jej niuansami. Może okazać się bowiem, że firma uchyli się od wypłacenia nam należnej sumy, jeśli tylko uda jej się dopatrzeć jakiejkolwiek, nawet najbardziej wydumanej nieprawidłowości.

Na tym możesz zaoszczędzić

23 listopada 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Na tym możesz zaoszczędzić Budowa domu to bez wątpienia bardzo duża inwestycja, stąd wiele osób zastanawia się na czym można by nieco zaoszczędzić. Są materiały, przy których możemy zastanowić się nad tańszymi rozwiązaniami, są jednak i takie, przy których stawiać powinniśmy przede wszystkim na jakość. Nie da się ukryć, że bardzo duży wpływ na całkowity koszt budowy domu będzie miał zakup działki budowlanej. Jeśli zdecydujemy się na lokalizację na peryferiach dużych miast czy też w mniejszych miejscowościach na pewno będziemy mogli liczyć na znacznie korzystniejsze oferty cenowe niż w przypadku wielkich miast. Powinniśmy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że o ile dom zawsze będziemy mogli nieco przebudować, niekorzystne rozwiązania zastąpić lepszymi to zmiana lokalizacji może stanowić poważny problem. Z tego też względu dokonajmy mądrego wyboru, którego za kilka czy kilkanaście lat nie będziemy żałować. Warto wspomnieć również o tym, że jeśli zależy nam na oszczędności przy budowie domu może się to na nas zemścić w przyszłości. Wiele osób decyduje się bowiem w ekologiczną budową, inwestuje w rozwiązania, dzięki którym w przyszłości koszty eksploatacyjne budynku będą znacznie niższe. Zgodnie z szacunkami profesjonalistów koszty budowy ekonomicznego domu są o niemal trzydzieści procent wyższe, dlatego też wiele osób rezygnuje z takiego pomysłu. Wówczas jednak nasz dom sam w sobie nie będzie ani tak szczelny, ani tak ciepły jak byśmy sobie tego pewnie życzyli. Jeśli chcemy szukać oszczędności powinniśmy ściśle współpracować z osobą, która tworzy projekt naszego domu. Profesjonalista bez wątpienia będzie bowiem w stanie wskazać nam materiały, na których będziemy mogli znacząco zaoszczędzić. Przy jego pomocy wybierzemy rodzaje ścian oraz materiałów, pomoże nam on również skonstruować bryłę budynku, której stawianie będzie nieco bardziej ekonomiczne. Koszta inwestycji w dużej mierze zależą również od zastosowanej technologii budowy, jej wybór może okazać się zatem kluczowy.

Działka to podstawa

22 listopada 2014 | Kategoria: Bezpieczeństwo | Tagi: , , , ,

Działka to podstawa Budowa domu to bardzo złożone przedsięwzięcie, aby mu sprostać trzeba poradzić sobie z szeregiem mniej i bardziej skomplikowanych zadań. Na początku bardzo ważnym celem, który będziemy musieli zrealizować będzie zakup działki budowlanej. To, jaka będzie nasza działa może wydawać nam się na początku mało ważne, tak naprawdę ów niepozorny aspekt budowy domu bardzo wpłynie na nasze codziennie życie. Być może będzie wiązał się z koniecznością przeprowadzki czy też wymusi na nas dłuższe dojazdy do pracy i szkoły. Jeśli od zawsze marzył nam się niewielki domek na wsi, w którym będziemy mogli poczuć się swobodnie i doskonale wypoczniemy po najcięższym nawet dniu musimy zdawać sobie sprawę z tego, że realizacja owego marzenia będzie wiązała się z pewnymi wyrzeczeniami. Z kolei budowa domu w centrum miasta to wydatek, na którym przeciętny człowiek nie jest w stanie sobie pozwolić. A wszystko ze względu na niebotyczne ceny działek budowlanych, które zarezerwowane są jedynie dla nielicznych. Możemy mieć jednak pewność, że wartość wniesionego przez nas budynku będzie bardzo wysoka, z czasem może okazać się również, że i wartość samej ziemi znacząco wzrośnie. Jeśli zdecydujemy się na zakup działki budowlanej z dala od miejsca, w którym obecnie przebywamy musimy liczyć się z koniecznością zmiany pracy. Nie jest to decyzja prosta i na pewno trzeba ją dwa razy przemyśleć, by nie okazało się, że będziemy żałować naszego wyboru. Warto wspomnieć również o tym, że przy wyborze działki powinniśmy sprawdzić, czy będziemy mogli bez większych problemów podłączyć ją do lokalnych mediów takich jak gaz czy kanalizacja. Jest to szczególnie istotne nie tyle w dużych miastach co na wsiach i na przedmieściach. Nierzadko zdarza się bowiem, że ceny tutejszych działek są stosunkowo niskie, ale istnieje dość duże ryzyko, że z bieżącą wodą czy gazem będziemy musieli radzić sobie na własną rękę. Może okazać się zatem, że rozsądniejszym rozwiązaniem okaże się wybór nieco lepiej przystosowanego miejsca.

Grzejniki dekoracyjne

22 listopada 2014 | Kategoria: Początki | Tagi: , , , ,

Każdy pragnie, aby w jego domu zawsze gościło przyjemne ciepło, zwłaszcza jeśli wraca się z dłuższego lub krótszego spaceru po siarczystym mrozie. O ile jednak cieszy nas rozprowadzane przez grzejniki ciepło, o tyle sam ich wygląd często pozostawia sobie wiele do życzenia. Warto wiedzieć, że kiedy budowa domu jeszcze nie ruszyła, będziemy mogli zdecydować w jakich miejscach zostaną zamontowane grzejniki i jakiej będą wielkości. Zawczasu możemy pomyśleć również o zastąpieniu standardowych grzejników nieco bardziej nowoczesnymi i eleganckimi rozwiązaniami. Faktem jest, że wielki, biały grzejnik na środku ściany jest w stanie zniszczyć nawet najpiękniejszą aranżację wnętrza. Takie elementy niezbyt korzystnie wpływają na postrzeganie pokoi, a im większy pokój zdecydujemy się zbudować, tym większego grzejnika będziemy potrzebowali do jego należytego ogrzania. A trzeba pamiętać o tym, że ciepło będzie rozchodziło się równomiernie po pomieszczeniu tylko wtedy, gdy grzejnik nie będzie osłonięty żadnymi meblami. Z tego też względu w dzisiejszych czasach bardzo modne stają się grzejniki dekoracyjne, dla których znajdzie się miejsce w każdym pomieszczeniu. Ich kształty i wielkości są bardzo różne, podczas gdy jedne imitują dość potężne, ale nowoczesne rzeźby, inne przypominają raczej klasyczne ornamenty, doskonale wkomponowujące się w ścianę. Jeśli tylko zajrzymy do Internetu na pewno uda nam się znaleźć szeroką gamę różnego rodzaju produktów. W zależności od tego, w jakim stylu będziemy chcieli urządzić nasz nowo wybudowany dom, będziemy mogli dopasować do niego odpowiedni grzejnik. Nie wszyscy jednak podchodzą entuzjastycznie do nowych rozwiązań, co jest całkowicie zrozumiałe. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy nowoczesny, dekoracyjny grzejnik będzie równie wydajny i funkcjonalny co jego klasyczna wersja? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, wszystko zależy bowiem nie od kształtu, a od powierzchni i materiału, z którego wykonany został grzejnik.

Poczuj się bezpiecznie

19 listopada 2014 | Kategoria: Budowa | Tagi: , , ,

Poczuj się bezpiecznie Podczas gdy w niektórych państwach posiadanie czujników dymu w prywatnych domach jest uregulowane prawem, w naszym kraju nikt nie może zmusić nas do zainstalowania tego typu urządzeń. Mogą one być bowiem bardzo uciążliwe zwłaszcza dla osób palących, które chcąc nie chcąc raz na jakiś czas pewnie uruchomiłyby to urządzenie. Warto jednak pamiętać, ze czujniki dymu pozwolą nam poczuć się bezpiecznie we własnym domu. Zakup oraz montaż tego rodzaju urządzeń nie jest drogi, dlatego też większość osób budujących dom będzie mogła pozwolić sobie na taki wydatek. Instalacja takich urządzeń nie jest procesem skomplikowanym, dlatego też większość osób poradzi sobie z nią samodzielnie. Wystarczy jedynie postępować zgodnie z załączonymi do urządzenia wskazówkami producenta. Czujniki dymu to bardzo wyczulone urządzenia, które w mgnieniu oka będą w stanie wykryć nawet minimalne ilości szkodliwych oparów unoszących się w powietrzu. Z tego też względu zarówno za dnia jak i w nocy swoim przenikliwie głośnym piskiem będą w stanie wyrwać ze snu nawet największego śpiocha. Dzięki temu domownicy bardzo szybko zorientują się w sytuacji, czasami będą mogli poradzić sobie z niebezpieczeństwem sami, innym razem konieczne będzie wezwanie pomocy. Faktem jest jednak, że szybkie wykrycie zagrożenia zapewnia nam więcej czasu na ratunek oraz wykonanie wszystkich niezbędnych czynności z tym związanych. Jeśli chodzi o rozmieszczenie czujników dymu w naszym domu to z pewnością optymalną byłaby sytuacja, w której każde pomieszczenie byłoby wyposażone w takie urządzenie. Po pierwsze jednak znacznie zwiększa to koszty inwestycji, po drugie ze względu na ryzyko wystąpienia tak zwanych fałszywych alarmów nie każde pomieszczenie się do tego nadaje. Czujniki z pewnością powinniśmy instalować na korytarzach, wówczas bardzo szybko zostaniemy poinformowani, jeśli dym będzie wydobywał się z jakiegokolwiek pomieszczenia, możemy umieścić je również w salonie, pokoju dziennym i pomieszczeniu dla dzieci.

Ogród naszych marzeń

14 listopada 2014 | Kategoria: Ogród | Tagi: , , , ,

Ogród naszych marzeń Trudno wyobrazić sobie posiadanie własnego domu i nie wyposażenie go w piękny ogród, rozciągający się wokół posesji. Wiele osób planuje wygląd ogrodu jeszcze zanim budowa domu zostanie ukończona. Ten mały raj na ziemi ma stanowić dla nas swego rodzaju odskocznię od codzienności, miejsce do którego zawsze będziemy mogli udać się w chwili zwątpienia. Dużo osób, uprawiających ogródek przed domem zastanawia się nad tym, czy hodowanie warzyw i owoców ma jeszcze sens. Z jednej strony wszystko można nabyć w sklepach czy na targu, z drugiej zaś to, co zerwiemy z własnych grządek zawsze smakuje o wiele lepiej. Jeśli będziemy chcieli hodować chociażby pomidory konieczne będzie posiadanie odpowiednio dużej przestrzeni do postawienia szklarni. Nie musi być to wcale wielkie i profesjonalnie wykonane pomieszczenie, czasami wystarczy jedynie, jeśli postawimy na praktyczne rozwiązania. Przydane mogą okazać się chociażby stare okna, z których bez większego problemu będziemy mogli skonstruować szklarnię. Jeśli jednak nie mamy wystarczająco dużo miejsca, wcale nie musimy hodować pomidorów, może wystarczy nam jedynie marchewka, rzodkiewka czy tez cebula. Nasiona bez problemu będziemy mogli znaleźć w każdym sklepie ogrodniczym, kiedy sezon się zaczyna zwykle pojawiają się one również w supermarketach. Uprawianie takich roślin nie jest zbyt trudne, wystarczy jedynie posiać je w równych rządkach, a następnie podlewać od czasu do czasu, zwłaszcza jeśli na dworze jest ciepło i upalnie. Jeśli jednak nie czujemy się za dobrze uprawiając ogródek, możemy postawić na nieco mniej angażujące rozwiązania. Jednym z nich będzie na pewno posianie trawy i koszenie jej raz na jakiś czas, możemy również postarać się o założenie ogrodu skalnego, nie wymagającego zbyt wiele uwagi. Sadzenie kwiatów takich jak tulipany, irysy czy astry również nie wymaga zbyt wielkiego ambarasu, dlatego każdy będzie mógł bez większego problemu poradzić sobie z takim wyzwaniem.

« poprzednie  

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

mieszkania na sprzedaż białołęka www.victoriadom.pl Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.