Aranżacja balkonów

12 listopada 2014 | Kategoria: Budowa | Tagi: , , ,

Balkon to miejsce, które w każdym domu może odgrywać wiele funkcji, dlatego też warto umieścić go w planach, gdy budowa domu naszych marzeń dopiero ma się rozpocząć. Jeśli taki element będziemy bowiem chcieli dobudować po kilku latach może okazać się, że uzyskanie zgody na przeprowadzenie prac będzie bardzo trudne. Jeśli dysponujemy dużym balkonem możemy wykorzystać go w różnorodny sposób, powinniśmy jednak zadbać o to, by był on zabezpieczony przed wścibskim wzrokiem naszych sąsiadów. Jeśli tylko postaramy się o solidną barierkę czy też poustawiamy dookoła donice z bujnymi kwiatami na pewno uda nam się osiągnąć efekt, na jakim nam zależy. Wówczas bez większego skrępowania będziemy mogli opalać się na naszym balkonie w ciepłe dni czy też od czasu do czasu urządzić sobie grilla. Balkony są szczególnie ważne dla osób, które ze względu na ograniczone rozmiary działki nie mogą pozwolić sobie na posiadanie wielkiego ogródka. Jeśli tylko zakupimy odpowiednie skrzynki w sklepie ogrodniczym czy też supermarkecie na balkonie będziemy mogli z powodzeniem hodować zioła, niewielkie kwiaty czy też koper lub rzodkiewkę. Urządzanie balkonu nie jest trudne, do miłego spędzania czasu nie jest tu potrzebne zbyt wiele sprzętów. Możemy postarać się jednak o zakup lampy, dzięki której będziemy mogli spędzać tu czas również wieczorami. Przydany może okazać się także leżak, na którym bez ograniczeń będziemy mogli poczytać książkę czy po prostu się poopalać. Nie możemy zapominać również o tym, że wyjście na balkon możemy uzyskać albo z jednego albo z kilku sąsiadujących ze sobą pomieszczeń w naszym domu. Najlepiej będzie, jeśli drzwi na balkon umieścimy w sypialni czy pokoju gościnnym, dzięki czemu w upalne dni będziemy mogli uzyskać dodatkowe źródło nieco chłodniejszego powietrza. Musimy pamiętać jednak o tym, że jeśli balkon umieszczony jest stosunkowo nisko nad powierzchnią ziemi, a my zostawimy otwarte drzwi, możemy skusić potencjalnego złodzieja.

Aranżacja- znajdź styl dla siebie

11 listopada 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Aranżacja- znajdź styl dla siebie W dzisiejszych czasach wnętrza można urządzić na wiele różnych sposobów. Jeśli tylko posiadamy wyczucie smaku i odrobinę wyobraźni na pewno uda nam się stworzyć wymarzone wnętrza w dowolnie wybranym przez nas stylu. Budowa domu bywa bardzo absorbująca, niemniej jednak kiedy robotnicy kładą kolejne warstwy cegieł czy pustaków my możemy zacząć zastanawiać się nad aranżacją kolejnych pomieszczeń. Bardzo pomocne w tym względzie mogą okazać się różnego rodzaju katalogi reklamowe. Kolorowe zdjęcia pokoi urządzonych od a do zet bardzo silnie oddziałują na wyobraźnię. Nawet jeśli nie wszystkie zastosowane przez profesjonalistów pomysły przypadną nam do gustu zawsze możemy postawić na zmiksowanie koncepcji, które się nam spodobały. Jeśli jednak same zdjęcia do nas nie przemawiają zawsze możemy wybrać się również na spacer po jednym ze sklepów z wyposażeniem wnętrz. Najbardziej popularna w naszym kraju jest bez wątpienia Ikea, w które znajdziemy wiele gotowych do zastosowania rozwiązań. Przechadzając się pomiędzy kolejnymi pomieszczeniami bez wątpienia będziemy mogli poczuć się jak we własnym domu. Jeśli tylko któreś pomysły szczególnie przypadną nam do gustu będziemy mogli zakupić wszystkie elementy, które nas zainteresowały. Stworzenie pomieszczenia identycznego z uzyskanym w sklepie nie jest trudne, na tabliczkach informacyjnych możemy znaleźć nawet rodzaj farby zastosowanej przy przygotowywaniu wystawy. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to co ładni wygląda w sklepie wcale nie musi być funkcjonalne. I tak na przykład jeśli mamy małe dzieci białe meble mogą nie sprawdzić się zbyt dobrze ze względu na dużą podatność na brud. Wiele niewielkich szafek i szafeczek może zgrabnie wyglądać, ale w rzeczywistości nie będą one w stanie pomieścić wszystkich rzeczy, które będziemy chcieli w nich przechować. Pamiętajmy o tym, że dom to nie muzeum i poza ładnym wyglądem powinien on odznaczać się również nieprzeciętną funkcjonalnością.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

współczynnik przenikania ciepła okna Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.