Budowa domu za granicą

4 grudnia 2014 | Kategoria: Bezpieczeństwo | Tagi: , , , , ,

Budowa domu za granicą Osiedlanie się za granicą jest w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne, niektórzy decydują się na taki krok, ponieważ pragną realizować swoje młodzieńcze marzenia, inni z kolei przez sytuację panującą w kraju zdecydowali się na zarobkową emigrację i nie widzą już dla siebie szans na godne życie w Polsce. Jeśli zdecydujemy się na stałe osiedlić za granicą może okazać się, że budowa domu będzie bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Niestety jednak jak się okazuje każde państwo ma swoje zasady budowlane, dlatego też zanim weźmiemy się za planowanie budowy naszego wymarzonego gniazdka powinniśmy sprawdzić, czy będzie to możliwe. Czasami na przeszkodzie mogą stanąć nam bowiem absurdalne przepisy, poza tym osiedlanie się w wielu miejscach jest o wiele droższe niż nam się wydaje. Budowa domu w Polsce nie jest tania, niemniej jednak wiele pracujących osób może pozwolić sobie na marzenia o takiej inwestycji. Z kolei za granicą wszystkie materiały są znacznie droższe, a i znalezienie wykonawców może okazać się o wiele trudniejsze niż sądzimy. Doskonałym pomysłem może wydawać się przywiezienie materiałów z kraju, w rzeczywistości jednak często takie postępowanie jest o wiele bardziej kosztowne niż przypuszczamy, wszystko ze względu na trudności z transportem. Powinniśmy zdawać sobie również sprawę z tego, że budowa domu może być trudna dla osób, które nie posiadają w danym kraju obywatelstwa. Sytuację znacznie ułatwia małżeństwo z obywatelem państwa i wspólne snucie marzeń o przyszłości. Warto wspomnieć również o tym, że w niektórych rejonach świata władze starając się zachęcić ludność do osiedlania się, przyznają na przykład darmowe działki. Tak swego czasu było na nieco bardziej wyludnionych obszarach Norwegii i Finlandii, burmistrz jednego z tutejszych miasteczek wpadł na pomysł, że aby zwiększyć zaludnienie będzie rozdawał działki pod budowę każdemu, kto zdecyduje się na stałe osiedlić w rejonie o niezbyt przyjaznym klimacie.

Postaw na nowoczesność

2 grudnia 2014 | Kategoria: Bezpieczeństwo | Tagi: , , , ,

Postaw na nowoczesność Czasy, kiedy wszystkie domy na osiedlu wyglądały niemal identycznie zdają się odchodzić w zapomnienie. Coraz więcej osób stara się zapewnić sobie oryginalność i niepowtarzalność. Bez wątpienia nie jest to zadanie łatwe, głownie ze względu na dość restrykcyjne przepisy budowlane. Każdy z nas z pewnością potrafi wyobrazić sobie dom swoich marzeń, za pomocą sprawnych architektów owe marzenia mogą przerodzić się w rzeczywistość. Czasami jednak jest ona o wiele bardziej brutalna niż nam się wydaje, ciekawe bryły, niepowtarzalne rozwiązania i wyjątkowe kształty z pewnością nie umkną sprawnym oczom urzędników. Każdy z nich będzie chciał zniszczyć nasz plan jeszcze w zarodku, namawiając nas na klasyczne, sprawdzone, nie sprawiające jakichkolwiek problemów rozwiązania. Jeśli będziemy chcieli wprowadzić nasz projekt w życie, będziemy musieli o niego walczyć, czasami zgadzając się na pewne ustępstwa, czasami poprawiając to i owo, a czasami zupełnie rezygnując z niektórych rozwiązań. Nawet jeśli nie uda nam się wybudować domu z płaskim dachem czy uzyskać pozwolenia na kontrowersyjne rozwiązania, będziemy mogli nadrobić nowoczesnym wystrojem. Nasz dom może być wyjątkowy, jeśli tylko będziemy mogli pozwolić sobie na jego wyposażenie zgodnie z naszą wyobraźnią. Postawmy zatem na kolektory słoneczne czy ogrzewanie podłogowe, zastąpmy tradycyjnie, niezbyt efektownie wyglądające grzejniki innowacyjnymi rozwiązaniami, które mogą zaskoczyć nie tylko odwiedzających nas gości, ale również i nas samych. Sprawmy, by nasz dom składał się z dużych przestrzeni, pomyślmy o dużych szybach w salonie, dzięki którym nasz dom będzie jasny i słoneczny. Stosując takie rozwiązanie musimy jednak pamiętać również o naszej prywatności, jeśli decydujemy się na przeszklone szyby zamiast tradycyjnych okien, ogródźmy nasz dom żywopłotem czy murem, który będzie osłaniał nas przed wścibskim wzrokiem przechodniów.

Ubezpieczenie domu

25 listopada 2014 | Kategoria: Bezpieczeństwo | Tagi: , , , ,

Ubezpieczenie domu Budowa domu to bardzo poważna inwestycja, dlatego też każdy kto zdecyduje się na taki krok, ma świadomość tego, że powinien jak najlepiej chronić własność, w której posiadanie wchodzi. Jednym z rozsądniejszych kroków, jakie należy podjąć jest wykupienie ubezpieczenia. Decydując się na taki krok musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ubezpieczanie czegokolwiek nie jest w dzisiejszych czasach łatwym zadaniem. Bardzo często musimy mierzyć się z szeregiem dokumentów, często nie do końca również zdaje sobie sprawę z tego, kiedy będziemy mogli ubiegać się o odszkodowanie, a kiedy zdecydowanie nie dostaniemy wymarzonej rekompensaty za poniesione szkody. Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, by zabezpieczyć dom przez najbardziej realnymi zagrożeniami. Nawet jeśli klimat się zmienia, możliwość że przez nasz kraj przejdzie tornado czy trzęsienie ziemi jest dość nikła. Z tego też względu posiadane środki należy przeznaczyć na nieco bardziej prawdopodobne okoliczności. W rejonach zagrożonych powodzią lub w przypadku miast położonych nad dużymi rzekami i innymi zbiornikami wodnymi na pewno konieczne będzie wykupienia ubezpieczenia na wypadek powodzi. Wówczas kiedy woda zaleje naszą posiadłość zyskamy prawo do ubiegania się o ubezpieczenie. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli mieszkamy w rejonie podatnym na tego rodzaju kataklizmy, najprawdopodobniej kwota, jaką będziemy musieli zainwestować w ubezpieczenie będzie dość wysoka. Nie możemy zapominać również o ubezpieczeniu domu na wypadek włamania czy kradzieży, nawet jeśli wydaje nam się, że mieszkamy w nader spokojnej okolicy. W razie jakichkolwiek większych strat będziemy mogli liczyć na wsparcie finansowe pochodzące z ubezpieczenia. Podpisując umowę z ubezpieczycielem powinniśmy jednak dokładnie zapoznać się ze wszystkimi jej niuansami. Może okazać się bowiem, że firma uchyli się od wypłacenia nam należnej sumy, jeśli tylko uda jej się dopatrzeć jakiejkolwiek, nawet najbardziej wydumanej nieprawidłowości.

Działka to podstawa

22 listopada 2014 | Kategoria: Bezpieczeństwo | Tagi: , , , ,

Działka to podstawa Budowa domu to bardzo złożone przedsięwzięcie, aby mu sprostać trzeba poradzić sobie z szeregiem mniej i bardziej skomplikowanych zadań. Na początku bardzo ważnym celem, który będziemy musieli zrealizować będzie zakup działki budowlanej. To, jaka będzie nasza działa może wydawać nam się na początku mało ważne, tak naprawdę ów niepozorny aspekt budowy domu bardzo wpłynie na nasze codziennie życie. Być może będzie wiązał się z koniecznością przeprowadzki czy też wymusi na nas dłuższe dojazdy do pracy i szkoły. Jeśli od zawsze marzył nam się niewielki domek na wsi, w którym będziemy mogli poczuć się swobodnie i doskonale wypoczniemy po najcięższym nawet dniu musimy zdawać sobie sprawę z tego, że realizacja owego marzenia będzie wiązała się z pewnymi wyrzeczeniami. Z kolei budowa domu w centrum miasta to wydatek, na którym przeciętny człowiek nie jest w stanie sobie pozwolić. A wszystko ze względu na niebotyczne ceny działek budowlanych, które zarezerwowane są jedynie dla nielicznych. Możemy mieć jednak pewność, że wartość wniesionego przez nas budynku będzie bardzo wysoka, z czasem może okazać się również, że i wartość samej ziemi znacząco wzrośnie. Jeśli zdecydujemy się na zakup działki budowlanej z dala od miejsca, w którym obecnie przebywamy musimy liczyć się z koniecznością zmiany pracy. Nie jest to decyzja prosta i na pewno trzeba ją dwa razy przemyśleć, by nie okazało się, że będziemy żałować naszego wyboru. Warto wspomnieć również o tym, że przy wyborze działki powinniśmy sprawdzić, czy będziemy mogli bez większych problemów podłączyć ją do lokalnych mediów takich jak gaz czy kanalizacja. Jest to szczególnie istotne nie tyle w dużych miastach co na wsiach i na przedmieściach. Nierzadko zdarza się bowiem, że ceny tutejszych działek są stosunkowo niskie, ale istnieje dość duże ryzyko, że z bieżącą wodą czy gazem będziemy musieli radzić sobie na własną rękę. Może okazać się zatem, że rozsądniejszym rozwiązaniem okaże się wybór nieco lepiej przystosowanego miejsca.

Budowa domu w okolicach rzek

23 października 2014 | Kategoria: Bezpieczeństwo | Tagi: , , , ,

Budowa domu w okolicach rzek Na przestrzeni ostatnich lat bardzo dużo mówiło się o tym, że klimat na terenie naszego kraju znacząco się zmienia. Z jednej strony robi się coraz cieplej, z drugiej wczesną wiosną coraz powszechniejsze stają się powodzie. Pojawiają się one nawet na terenach, które do tej pory nie były nimi zagrożone. Z tego też względu budowa domu w okolicy dużych rzek może okazać się o wiele bardziej niebezpieczna. Stosowanie różnego rodzaju technologii, które teoretycznie mają chronić dom przed podnoszącym się poziomem wody może działać jedynie na naszą wyobraźnię. Dzięki poczuciu, że nasz dom jest wzmocniony z pewnością będziemy mogli spać spokojnie, kiedy jednak rzeka wyleje nawet najlepsze zabezpieczenia nie będą w stanie ochronić naszego rodzinnego gniazdka. Powinniśmy liczyć się z możliwością wystąpienia takiej sytuacji i mieć świadomość tego, że okazyjne ceny działek w okolicach rzek nie powinny kusić nas zbyt bardzo. Zanim osiedlimy się na takim terenie warto przyjrzeć się historii tego miejsca, sprawdzić, czy na przestrzeni ostatnich lat poziom wody w rzece znacząco się zmienił. Możemy również popytać okolicznych mieszkańców o powodzie, wprawdzie o tych największych mówi się wiele w telewizje, niemniej jednak mniejsze podtopienia nierzadko są pomijane w mediach. Jeśli na danym terenie rzeka wylewała powinniśmy liczyć się z tym, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że taka sytuacja się powtórzy. Ważne jest również to, jak rozległe tereny zajmowały dotychczasowe podtopienia oraz jakie środki zostały podjęte przez władze miasta, by zapobiec kolejnym tragediom. Mieszkanie nad Wisłą w niewielkich miastach takich jak Tczew może mieć ogromny urok, z drugiej jednak strony mieszkanie w takim miejscu jest jak siedzenie na tykającej bombie o spóźnionym zapłonie. Wprawdzie nie wiemy, kiedy wybuchnie, jednak możemy spodziewać się, że w końcu taka sytuacja nastąpi, dlatego nawet jeśli zdecydujemy się na budowę w takim miejscu musimy pamiętać o ubezpieczeniu naszego domu.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

http://www.bankowerady.pl Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.