Budowa domu w dużych miastach

5 grudnia 2014 | Kategoria: Budowa | Tagi: , , , ,

Budowa domu w dużych miastach Duże miasta na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci przyciągały ludność z całego kraju, uważało się bowiem, że tylko w takich miejscach można odnieść sukces i odmienić swoje życie. Obecnie, w żywo zmieniającym się świecie miasta nie są już tak chętnie wybierane, a coraz więcej osób potrafi docenić spokój, jaki daje życie na peryferiach. Wielkie miasta wciąż jednak silnie oddziałują na wyobraźnię wielu osób i są chętnie wybierane przez osoby z wielkimi ambicjami. Budowa domu w dużym mieście nie jest zadaniem łatwym, głównie ze względu na dość znaczne zagospodarowanie terenu. Znalezienie działki budowlanej w centrum graniczy z cudem, a i mniej popularne dzielnice nierzadko są dość trudno dostępne dla nowych inwestorów. Zanim rozpoczniemy zatem budowę domu będziemy musieli dość sporo czasu poświęcić na poszukiwanie działki budowlanej, zwłaszcza jeśli nie znamy miasta zbyt dobrze. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak odległość od centrum, czy też miejsca naszej pracy. Istotna może okazać się również okolica, podczas gdy w jednych dzielnicach dominują wielkie blokowiska, supermarkety i hale targowe, a o kawałku zieleni można zapomnieć, inne rejony są o wiele lepiej zagospodarowane i bardziej przyjazne. Nawet w środku wielkiego miasta można znaleźć spokój i ciszę, jeśli tylko wie się, czego się szuka. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, w jakiej odległości od naszego miejsca zamieszkania znajdują się inne wielkie miasta. I tak na przykład wielu mieszkańców Gdyni bardzo ceni sobie możliwość szybkiego przemieszczania się do Gdańska. Sama Gdynia nie jest może największym miastem, ale jest bardzo urokliwa i o wiele spokojniejsza niż Gdańsk, ceny działek w tym rejonie z pewnością są bardzo wysokie, niemniej jednak wiele regionów jest o wiele bardziej dostępnych. Może okazać się, że nawet codzienne dojeżdżanie do Gdańska nie będzie zbyt uciążliwe, jeśli tylko wykażemy się odrobinę dobrej woli.

Na tym możesz zaoszczędzić

23 listopada 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Na tym możesz zaoszczędzić Budowa domu to bez wątpienia bardzo duża inwestycja, stąd wiele osób zastanawia się na czym można by nieco zaoszczędzić. Są materiały, przy których możemy zastanowić się nad tańszymi rozwiązaniami, są jednak i takie, przy których stawiać powinniśmy przede wszystkim na jakość. Nie da się ukryć, że bardzo duży wpływ na całkowity koszt budowy domu będzie miał zakup działki budowlanej. Jeśli zdecydujemy się na lokalizację na peryferiach dużych miast czy też w mniejszych miejscowościach na pewno będziemy mogli liczyć na znacznie korzystniejsze oferty cenowe niż w przypadku wielkich miast. Powinniśmy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że o ile dom zawsze będziemy mogli nieco przebudować, niekorzystne rozwiązania zastąpić lepszymi to zmiana lokalizacji może stanowić poważny problem. Z tego też względu dokonajmy mądrego wyboru, którego za kilka czy kilkanaście lat nie będziemy żałować. Warto wspomnieć również o tym, że jeśli zależy nam na oszczędności przy budowie domu może się to na nas zemścić w przyszłości. Wiele osób decyduje się bowiem w ekologiczną budową, inwestuje w rozwiązania, dzięki którym w przyszłości koszty eksploatacyjne budynku będą znacznie niższe. Zgodnie z szacunkami profesjonalistów koszty budowy ekonomicznego domu są o niemal trzydzieści procent wyższe, dlatego też wiele osób rezygnuje z takiego pomysłu. Wówczas jednak nasz dom sam w sobie nie będzie ani tak szczelny, ani tak ciepły jak byśmy sobie tego pewnie życzyli. Jeśli chcemy szukać oszczędności powinniśmy ściśle współpracować z osobą, która tworzy projekt naszego domu. Profesjonalista bez wątpienia będzie bowiem w stanie wskazać nam materiały, na których będziemy mogli znacząco zaoszczędzić. Przy jego pomocy wybierzemy rodzaje ścian oraz materiałów, pomoże nam on również skonstruować bryłę budynku, której stawianie będzie nieco bardziej ekonomiczne. Koszta inwestycji w dużej mierze zależą również od zastosowanej technologii budowy, jej wybór może okazać się zatem kluczowy.

O tym musisz pamiętać!

6 listopada 2014 | Kategoria: Początki | Tagi: , , , ,

O tym musisz pamiętać! Budowa domu może wydawać się dość prostym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z takim wyzwaniem. Okazuje się jednak, że ilość formalności do załatwienia może przerosnąć oczekiwania nawet najlepiej przygotowanej do tego zadania osoby. Zanim zatem wystartujemy z pracami, powinniśmy dokładnie dowiedzieć się, jakie dokumenty i pozwolenia będą nam potrzebne. Po pierwsze, należy zdawać sobie sprawę z tego, że budowa domu może ruszyć dopiero wówczas, gdy posiadamy pozwolenie na jej wykonanie. O takowy dokument powinniśmy zatroszczyć się dużo wcześniej, jako że jego uzyskanie wymaga zgromadzenie szeregu innych pozwoleń i zezwoleń. Z tego też względu musimy pochodzić po urzędach, poprosić o pomoc fachowców i na czas złożyć wszystkie potrzebne formularze. Kiedy już uzyskamy pozwolenie na budowę z rozpoczęciem prac będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej dwa tygodnie. Zgodnie z polskim prawem dopiero po czternastu dniach od otrzymania decyzji jest ona prawomocna, jako że przez owe dwa tygodnie zarówno osoba ubiegająca się o pozwolenie jak i urząd, który je wydaje mogą złożyć podanie o ponowne rozpatrzenie wniosku. Warto wiedzieć, że zanim na plac budowy wkroczą robotnicy będziemy musieli powiadomić urząd nadzoru budowlanego. W tym celu będziemy musieli zdobyć kilka kolejnych dokumentów, na czele z oświadczeniami kierownika budowy i złożyć je na tydzień przed planowanym rozpoczęciem robót. Jeśli chcemy, żeby nasza budowa przebiegała zgodnie z prawem powinniśmy pamiętać o tym, że zagospodarowanie placu budowy musi spełniać określone warunki. Przede wszystkim miejsce to należy otoczyć ogrodzeniem, tak aby osoby trzecie nie mogły dostać się na teren prac. Jak wiadomo nie jest to bowiem miejsce bezpieczne, znajdujący się tu sprzęt, jak również i sama konstrukcja mogą wyrządzić wiele krzywd osobom niepowołanym, przebywającym na tym obszarze.

Budowa domu w okolicach rzek

23 października 2014 | Kategoria: Bezpieczeństwo | Tagi: , , , ,

Budowa domu w okolicach rzek Na przestrzeni ostatnich lat bardzo dużo mówiło się o tym, że klimat na terenie naszego kraju znacząco się zmienia. Z jednej strony robi się coraz cieplej, z drugiej wczesną wiosną coraz powszechniejsze stają się powodzie. Pojawiają się one nawet na terenach, które do tej pory nie były nimi zagrożone. Z tego też względu budowa domu w okolicy dużych rzek może okazać się o wiele bardziej niebezpieczna. Stosowanie różnego rodzaju technologii, które teoretycznie mają chronić dom przed podnoszącym się poziomem wody może działać jedynie na naszą wyobraźnię. Dzięki poczuciu, że nasz dom jest wzmocniony z pewnością będziemy mogli spać spokojnie, kiedy jednak rzeka wyleje nawet najlepsze zabezpieczenia nie będą w stanie ochronić naszego rodzinnego gniazdka. Powinniśmy liczyć się z możliwością wystąpienia takiej sytuacji i mieć świadomość tego, że okazyjne ceny działek w okolicach rzek nie powinny kusić nas zbyt bardzo. Zanim osiedlimy się na takim terenie warto przyjrzeć się historii tego miejsca, sprawdzić, czy na przestrzeni ostatnich lat poziom wody w rzece znacząco się zmienił. Możemy również popytać okolicznych mieszkańców o powodzie, wprawdzie o tych największych mówi się wiele w telewizje, niemniej jednak mniejsze podtopienia nierzadko są pomijane w mediach. Jeśli na danym terenie rzeka wylewała powinniśmy liczyć się z tym, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że taka sytuacja się powtórzy. Ważne jest również to, jak rozległe tereny zajmowały dotychczasowe podtopienia oraz jakie środki zostały podjęte przez władze miasta, by zapobiec kolejnym tragediom. Mieszkanie nad Wisłą w niewielkich miastach takich jak Tczew może mieć ogromny urok, z drugiej jednak strony mieszkanie w takim miejscu jest jak siedzenie na tykającej bombie o spóźnionym zapłonie. Wprawdzie nie wiemy, kiedy wybuchnie, jednak możemy spodziewać się, że w końcu taka sytuacja nastąpi, dlatego nawet jeśli zdecydujemy się na budowę w takim miejscu musimy pamiętać o ubezpieczeniu naszego domu.

Praca w domu

20 października 2014 | Kategoria: Budowa | Tagi: , , , ,

Budowa domu, zwłaszcza jeśli w projekcie znajduje się dość przestronna siedziba może okazać się również doskonałym sposobem na znalezienie sobie miejsca pracy. Zaadaptowanie parteru na gabinet lekarski, salon fryzjerski czy kosmetyczny to w dzisiejszych czasach coraz powszechniejszy zabieg. Otwarcie biznesu we własnym domu bez wątpienia ma swoje wady oraz zalety, do tych pierwszych należy zaliczyć potencjalne problemy związane z odseparowaniem od siebie spraw biznesowych i prywatnych. Jeśli mamy małe dzieci może być im dość ciężko zrozumieć, że mama pracuje i nie może się nimi zająć, pomimo tego, że znajduje się w pomieszczeniu tuż obok. A jak wiadomo maluchy, które plączą się pod nogami pacjentów czy klientów nie są zbyt przychylnie odbieranym zjawiskiem. Poza tym należy mieć świadomość tego, że wiele osób może nachodzić nas również wówczas, gdy nie przyjmujemy interesantów. Chociaż na drzwiach będzie wisiała tabliczka niektórzy nie będą zbyt skłonni do tego, by uszanować nasz prywatny czas. Z tego też względu wiele osób niezbyt chętnie podchodzi do pomysłu pracowania na terenie domu. Z drugiej jednak strony takie rozwiązanie ma również wiele konkretnych zalet, do których należy zaliczyć fakt, że nie będziemy musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów za wynajem budynku. Musimy również pamiętać o tym, że koszty eksploatacji wody czy energii elektrycznej są znacznie niższe w prywatnych budynkach niż pomieszczeniach gospodarczych. Wreszcie nie będziemy musieli również tracić czasu na dojazd do pracy czy też powrót do domu, wszystko będzie rozgrywało się bowiem pod jednym dachem. Osoby, które marzą o tym, by otworzyć własny gabinet lekarski czy też zacząć czesać klientki na własną rękę zdecydowanie będą mogły skorzystać z możliwości, jakie daje własny biznes, jeśli tylko zdecydują się na przystosowanie nieznacznej części swojego nowo wybudowanego domu do przyjmowania interesantów.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

www.gabinety-stomatologiczne.biz.pl/dotyczy-to-zwlaszcza-zlaman-powyzej-10-kregu-piersiowego/ http://kolejkapokase.pl/ Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.