Na tym możesz zaoszczędzić

23 listopada 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Na tym możesz zaoszczędzić Budowa domu to bez wątpienia bardzo duża inwestycja, stąd wiele osób zastanawia się na czym można by nieco zaoszczędzić. Są materiały, przy których możemy zastanowić się nad tańszymi rozwiązaniami, są jednak i takie, przy których stawiać powinniśmy przede wszystkim na jakość. Nie da się ukryć, że bardzo duży wpływ na całkowity koszt budowy domu będzie miał zakup działki budowlanej. Jeśli zdecydujemy się na lokalizację na peryferiach dużych miast czy też w mniejszych miejscowościach na pewno będziemy mogli liczyć na znacznie korzystniejsze oferty cenowe niż w przypadku wielkich miast. Powinniśmy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że o ile dom zawsze będziemy mogli nieco przebudować, niekorzystne rozwiązania zastąpić lepszymi to zmiana lokalizacji może stanowić poważny problem. Z tego też względu dokonajmy mądrego wyboru, którego za kilka czy kilkanaście lat nie będziemy żałować. Warto wspomnieć również o tym, że jeśli zależy nam na oszczędności przy budowie domu może się to na nas zemścić w przyszłości. Wiele osób decyduje się bowiem w ekologiczną budową, inwestuje w rozwiązania, dzięki którym w przyszłości koszty eksploatacyjne budynku będą znacznie niższe. Zgodnie z szacunkami profesjonalistów koszty budowy ekonomicznego domu są o niemal trzydzieści procent wyższe, dlatego też wiele osób rezygnuje z takiego pomysłu. Wówczas jednak nasz dom sam w sobie nie będzie ani tak szczelny, ani tak ciepły jak byśmy sobie tego pewnie życzyli. Jeśli chcemy szukać oszczędności powinniśmy ściśle współpracować z osobą, która tworzy projekt naszego domu. Profesjonalista bez wątpienia będzie bowiem w stanie wskazać nam materiały, na których będziemy mogli znacząco zaoszczędzić. Przy jego pomocy wybierzemy rodzaje ścian oraz materiałów, pomoże nam on również skonstruować bryłę budynku, której stawianie będzie nieco bardziej ekonomiczne. Koszta inwestycji w dużej mierze zależą również od zastosowanej technologii budowy, jej wybór może okazać się zatem kluczowy.

Ogrzewanie podłogowe

2 listopada 2014 | Kategoria: Budowa | Tagi: , , , ,

Ogrzewanie podłogowe Nowoczesne rozwiązania zdają się przypadać do gustu coraz większej liczbie osób, jeśli zatem zależy nam na podążaniu za tym trendem powinniśmy zainteresować się ogrzewaniem podłogowym. Budowa domu nieodłącznie wiąże się z koniecznością wyboru systemu grzewczego, kto wie może zatem takie rozwiązanie okaże się strzałem w dziesiątkę. Zanim jednak zdecydujemy się na taki wybór, powinniśmy dokładnie zapoznać się ze sposobem działania takiego systemu grzewczego. Z jednej strony bowiem możemy stosować go we wszystkich pomieszczeniach, z drugiej najbardziej praktyczny będzie w wybranych miejscach naszego domu, najczęściej do instalacji takiego ogrzewania wybiera się łazienki oraz salony, czyli największe pomieszczenie w każdym domu. Warto wspomnieć o tym, że dzięki ekologicznym i nowoczesnym rozwiązaniom energia potrzebna do wprawienia w ruch podłogowego systemu grzewczego może być pozyskiwana z alternatywnych źródeł na czele z kolektorami słonecznymi. Jeśli tylko zainstalujemy je na dachu naszego domu całym rokiem bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów eksploatacyjnych będziemy mogli cieszyć się ciepłymi pomieszczeniami. Wprawdzie w naszym klimacie zapewnienie ciepła wszystkim pomieszczeniom może okazać się bardzo trudne, a wręcz niemożliwe do wykonania, niemniej jednak jeśli pod ogrzewanie podłogowe zaadaptujemy dwa czy trzy pomieszczenia dobrej jakości kolektor słoneczny na pewno będzie w stanie sprostać takiemu zadaniu. Instalacja ogrzewania podłogowego nie jest zadaniem łatwym i bez wątpienia wymaga szeregu ściśle określonych działań. Przede wszystkim składa się ona z kilku integralnych elementów, do których należy zaliczyć izolację przeciwwilgociową czy też izolację cieplną. Bez takich elementów działanie tego systemu grzewczego byłoby nieefektywne. Już na etapie montażu pierwszych części będziemy musieli zdecydować się, jaki rodzaj posadzki będziemy chcieli zastosować w pomieszczeniu, każdy z materiałów ma bowiem różną zdolność do przewodzenia ciepła.

Jak radzić sobie z kosztami?

15 października 2014 | Kategoria: Wykończenie | Tagi: , , ,

Jak radzić sobie z kosztami? Budowa domu to potężna i kosztowna inwestycja, na którą większość osób nie może pozwolić sobie bez dodatkowego wsparcia. Rozwiązania można poszukiwać na kilka sposobów, niektóre z nich są łatwiejsze inne trudniejsze do zastosowania. Bez względu na to, jaką decyzję podejmiemy musimy jednak liczyć się z jej wszystkimi konsekwencjami. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się być zaciągnięcie kredytu na budowę domu, o który w dzisiejszych czasach można ubiegać się w większości banków. Złożenie wszystkich dokumentów może być bardzo uciążliwe, potrzebny będzie tu bowiem biznes plan, uwzględniający wszystkie koszta inwestycji. Musimy mieć również świadomość tego, że nawet najlepszy bank nie będzie w stanie pokryć za nas wszystkich kosztów inwestycji. Aby ubiegać się o kredyt konieczne jest posiadanie również wkładu własnego o określonej wysokości. Wiele osób niechętnie podchodzi jednak do zaciągania tak wysokiego kredytu, który trzeba będzie spłacać przez kolejne kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Jeśli do pożyczonej sumy doliczymy odsetki bardzo szybko okaże się, że nasza inwestycja była o wiele większa niż nam się wydawało. Osoby, które nie chcą zaciągać kredytów mogą postawić na budowę domu etapami, zwykle ciągnie się ona wówczas przez lata. Wszystkie inwestycje przeprowadzamy we własnym tempie, kiedy postawimy surowe mury i możemy pozwolić sobie na wstawianie okien czy kładzenie dachu po prostu to robimy. Jeśli jednak nasze przychody nie są zbyt duże, często budowa domu ciągnie się latami, a my tracimy dodatkowe środki budżetu na wynajem mieszkania czy pokoju. Nieco inaczej sprawa przedstawia się, jeśli mamy możliwość mieszkania u rodziców i nie musimy martwić się o płacenie jakichkolwiek rachunków. Wówczas wszystkie pieniądze bez większego problemu możemy inwestować w prace nad powstaniem naszego domu. O tym, który ze sposobów na poradzenie sobie z tak wielką inwestycją jaką jest budowa domu będziemy chcieli wybrać, przyjdzie nam zdecydować samodzielnie.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

kabina prysznicowa z hydromasażem 80x80 http://www.izar.pl/wyprowadzenia-pradowe-sztywne.php Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.