Grzejniki dekoracyjne

22 listopada 2014 | Kategoria: Początki | Tagi: , , , ,

Każdy pragnie, aby w jego domu zawsze gościło przyjemne ciepło, zwłaszcza jeśli wraca się z dłuższego lub krótszego spaceru po siarczystym mrozie. O ile jednak cieszy nas rozprowadzane przez grzejniki ciepło, o tyle sam ich wygląd często pozostawia sobie wiele do życzenia. Warto wiedzieć, że kiedy budowa domu jeszcze nie ruszyła, będziemy mogli zdecydować w jakich miejscach zostaną zamontowane grzejniki i jakiej będą wielkości. Zawczasu możemy pomyśleć również o zastąpieniu standardowych grzejników nieco bardziej nowoczesnymi i eleganckimi rozwiązaniami. Faktem jest, że wielki, biały grzejnik na środku ściany jest w stanie zniszczyć nawet najpiękniejszą aranżację wnętrza. Takie elementy niezbyt korzystnie wpływają na postrzeganie pokoi, a im większy pokój zdecydujemy się zbudować, tym większego grzejnika będziemy potrzebowali do jego należytego ogrzania. A trzeba pamiętać o tym, że ciepło będzie rozchodziło się równomiernie po pomieszczeniu tylko wtedy, gdy grzejnik nie będzie osłonięty żadnymi meblami. Z tego też względu w dzisiejszych czasach bardzo modne stają się grzejniki dekoracyjne, dla których znajdzie się miejsce w każdym pomieszczeniu. Ich kształty i wielkości są bardzo różne, podczas gdy jedne imitują dość potężne, ale nowoczesne rzeźby, inne przypominają raczej klasyczne ornamenty, doskonale wkomponowujące się w ścianę. Jeśli tylko zajrzymy do Internetu na pewno uda nam się znaleźć szeroką gamę różnego rodzaju produktów. W zależności od tego, w jakim stylu będziemy chcieli urządzić nasz nowo wybudowany dom, będziemy mogli dopasować do niego odpowiedni grzejnik. Nie wszyscy jednak podchodzą entuzjastycznie do nowych rozwiązań, co jest całkowicie zrozumiałe. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy nowoczesny, dekoracyjny grzejnik będzie równie wydajny i funkcjonalny co jego klasyczna wersja? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, wszystko zależy bowiem nie od kształtu, a od powierzchni i materiału, z którego wykonany został grzejnik.

Wybór materiałów podłogowych

3 listopada 2014 | Kategoria: Wykończenie | Tagi: , , , ,

O ile budowa domu to zadanie, na które większość przeciętnych obywateli nie ma zbyt wielkiego wpływu, ze względu na to, że zwyczajnie nie zna się ani na materiałach budowlanych, ani na technologiach budowy, urządzanie wnętrz to już zupełnie inna kwestia. Ostatni etap budowy domu daje pole do popisu każdemu, kto chciałby wykazać się w tym względzie. Jednym z ważniejszych wyborów, jakie staną przed nami będzie na pewno dopasowanie materiałów podłogowych do charakteru każdego wnętrza. Najbardziej popularne w dzisiejszych czasach są panele podłogowe oraz płytki, ich rozmieszczenie w dużej mierze uzależnione jest od funkcji, jaką ma pełnić dane pomieszczenie. Kafelki podłogowe doskonale sprawdzą się przede wszystkim w kuchni oraz łazience, przy czym zarówno w pierwszym jak i drugim pomieszczeniu konieczne będzie zastosowanie posadzek antypoślizgowych. W przeciwnym razie bardzo łatwo może dojść do nieszczęśliwego wypadku, zwłaszcza jeśli na podłodze znajdzie się choć odrobina wody czy też w przypadku kuchni soków czy innych napojów. Nie można zapominać również o tym, że posadzka w kuchni powinna być odporna na odpryskiwanie i stłuczenia, nierzadko zdarzy się bowiem, że niezdarne ręce upuszczą na nią czy to miskę czy szklankę. W wyniku zderzenia z delikatnym materiałem uszkodzeniu mogą ulec nie tyle same naczynia, co posadzka. W pokojach z pewnością o wiele lepiej sprawdzą się panele podłogowe, rekomendowane również dla osób cierpiących na alergię. Utrzymanie w czystości posadzki z takiego materiału nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy jedynie raz na dwa czy trzy dni przetrzeć podłogę płynem pielęgnacyjnym i już można cieszyć się czystością. Należy jednak pamiętać, by nie przesadzać ze środkami do polerowania, czasami sprawiają one bowiem, że posadzka jest bardzo śliska. Jeśli pokoje wyposażone jedynie w panele wydają się nam nieco niekompletne zawsze możemy postawić na dywany, które sprawiają, że pomieszczenia są znacznie bardziej przytulne.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.