Dodatki na miarę

18 października 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Dodatki na miarę Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele potrafią zmienić trafnie dobrane dodatki. Jeśli zależy nam na tym, by budowa domu nie poszła na marne i by wzniesione przez nas ściany stały się przytulnym gniazdkiem dla całej rodziny będziemy musieli pomyśleć o elementach dekoracyjnych. Nawet jeśli początkowo nie możemy pozwolić sobie na zbyt wielkie wydatki, bo budowa domu pochłonęła większą część naszego budżetu, zawsze możemy postawić na nieco tańsze rozwiązania. Każdy pokój stanie się o wiele bardziej przytulny, kiedy w oknach powiesimy zasłonki i firanki, chociaż mogłoby się wydawać, że są to niepozorne elementy dekoracyjne to w rzeczywistości potrafią wiele zmienić. Zawsze możemy liczyć również na magię świeczek, które wyglądają bardzo efektowanie zarówno wówczas, gdy je zapalimy jak i wtedy, gdy tylko przyglądamy się im przyglądamy. Wiele produkowanych obecnie świeczek wygląda bardzo okazale, umieszczane są w pięknych kielichach lub też wyrzeźbione są na nich ciekawe kształty. Nawet zwykłe podgrzewacze mogą wyglądać bardzo efektowanie, jeśli tylko umieścimy je w ładnej miseczce czy też starym kieliszku ozdobionym zerwanym z ogrodu kwiatem. Warto wspomnieć również o tym, że wiele dodatków zwykle kryjemy głęboko w szafie, nie zdając sobie nawet sprawy z ich istnienia. Być może zatem nadszedł czas, by odkurzyć nieco stare pudła i wygrzebać z nich czy to pamiątki przywiezione z wakacji czy też inne bibeloty, jakie nagromadziły nam się przez lata. Bardzo efektowanie zawsze wyglądać będą ustawione na komodzie zdjęcia naszych najbliższych. Nie możemy zapominać także o obrazach, które pod warunkiem, że nie są kiczowate są w stanie nadać charakteru każdemu wnętrzu. Strojąc nasz nowo wybudowany dom powinniśmy jednak pamiętać o tym, że z ilością dodatków także można przesadzić. Lepiej w tym względzie kierować się minimalizmem, pojedyncze ozdoby będą prezentowały się efektownie, ich nadmiar jednak sprawi, że całość będzie zbyt przytłaczająca.

Dach na miarę

18 października 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Dach na miarę Chociaż wielu osobom może wydawać się, że wybór zadaszenia nie jest zbyt istotny to w rzeczywistości odgrywa on niebagatelną, a wręcz kluczową rolę. Z tego też względu powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, dodatkowe informacje pozwolą nam bowiem na podjęcie trafnej decyzji. Bez względu na to, jakie zadaszenie nam się marzy na początku powinniśmy zainteresować się planami zagospodarowania danego terenu, które znajdziemy w urzędzie gminy. Nie rzadko na określonej przestrzeni rodzaj zadaszenia jest z góry narzucony i bez względu na to, jakie są nasze upodobania i preferencje będziemy musieli dostosować nasz projekt do panujących w gminie zwyczajów. I nierzadko nie chodzi tu jedynie o nachylenie dachu, ale nawet o jego kolor, dlatego też zapoznanie się z odpowiednią dokumentacją może zaoszczędzić nam później wielu problemów. Nie możemy zapominać również o panującym w danym regionie klimacie, dach powinien bowiem być dostosowany do warunków pogodowych. Jeśli nasz dom ma stać na otwartej przestrzeni powinniśmy liczyć się z tym, że będzie narażony na działanie silnych wiatrów, co może znacznie utrudnić nam życie, jeśli nie zainwestujemy w solidne zadaszenie. Budując dom w pobliżu lasu narażamy go na kontakt z gałęziami czy szyszkami, spadającymi z pobliskich drzew. Jeśli na dworze będzie szalała wichura nasze dachówki będą narażone na kontakt z najróżniejszymi przedmiotami. Zdaniem ekspertów na dachu zdecydowanie nie powinniśmy oszczędzać, w przeciwnym razie bowiem możemy bardzo szybko pożałować naszej decyzji. Dobry dach ochroni nas nie tylko przed wiatrem, ale również przed zimnem i wilgocią. Pozwoli nam także w znacznym stopniu zaoszczędzić na ogrzewaniu, zwłaszcza jeśli wykonany zostanie z największą precyzją. Nawet najlepszy dach może bowiem nie spełniać swoich funkcji, jeśli nie zostanie zamontowany w należy sposób. Dobra ekipa dekarska może okazać się zatem na wagę złota.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.