Budowa domu w dużych miastach

5 grudnia 2014 | Kategoria: Budowa | Tagi: , , , ,

Budowa domu w dużych miastach Duże miasta na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci przyciągały ludność z całego kraju, uważało się bowiem, że tylko w takich miejscach można odnieść sukces i odmienić swoje życie. Obecnie, w żywo zmieniającym się świecie miasta nie są już tak chętnie wybierane, a coraz więcej osób potrafi docenić spokój, jaki daje życie na peryferiach. Wielkie miasta wciąż jednak silnie oddziałują na wyobraźnię wielu osób i są chętnie wybierane przez osoby z wielkimi ambicjami. Budowa domu w dużym mieście nie jest zadaniem łatwym, głównie ze względu na dość znaczne zagospodarowanie terenu. Znalezienie działki budowlanej w centrum graniczy z cudem, a i mniej popularne dzielnice nierzadko są dość trudno dostępne dla nowych inwestorów. Zanim rozpoczniemy zatem budowę domu będziemy musieli dość sporo czasu poświęcić na poszukiwanie działki budowlanej, zwłaszcza jeśli nie znamy miasta zbyt dobrze. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak odległość od centrum, czy też miejsca naszej pracy. Istotna może okazać się również okolica, podczas gdy w jednych dzielnicach dominują wielkie blokowiska, supermarkety i hale targowe, a o kawałku zieleni można zapomnieć, inne rejony są o wiele lepiej zagospodarowane i bardziej przyjazne. Nawet w środku wielkiego miasta można znaleźć spokój i ciszę, jeśli tylko wie się, czego się szuka. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, w jakiej odległości od naszego miejsca zamieszkania znajdują się inne wielkie miasta. I tak na przykład wielu mieszkańców Gdyni bardzo ceni sobie możliwość szybkiego przemieszczania się do Gdańska. Sama Gdynia nie jest może największym miastem, ale jest bardzo urokliwa i o wiele spokojniejsza niż Gdańsk, ceny działek w tym rejonie z pewnością są bardzo wysokie, niemniej jednak wiele regionów jest o wiele bardziej dostępnych. Może okazać się, że nawet codzienne dojeżdżanie do Gdańska nie będzie zbyt uciążliwe, jeśli tylko wykażemy się odrobinę dobrej woli.

Budowa domu za granicą

4 grudnia 2014 | Kategoria: Bezpieczeństwo | Tagi: , , , , ,

Budowa domu za granicą Osiedlanie się za granicą jest w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne, niektórzy decydują się na taki krok, ponieważ pragną realizować swoje młodzieńcze marzenia, inni z kolei przez sytuację panującą w kraju zdecydowali się na zarobkową emigrację i nie widzą już dla siebie szans na godne życie w Polsce. Jeśli zdecydujemy się na stałe osiedlić za granicą może okazać się, że budowa domu będzie bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Niestety jednak jak się okazuje każde państwo ma swoje zasady budowlane, dlatego też zanim weźmiemy się za planowanie budowy naszego wymarzonego gniazdka powinniśmy sprawdzić, czy będzie to możliwe. Czasami na przeszkodzie mogą stanąć nam bowiem absurdalne przepisy, poza tym osiedlanie się w wielu miejscach jest o wiele droższe niż nam się wydaje. Budowa domu w Polsce nie jest tania, niemniej jednak wiele pracujących osób może pozwolić sobie na marzenia o takiej inwestycji. Z kolei za granicą wszystkie materiały są znacznie droższe, a i znalezienie wykonawców może okazać się o wiele trudniejsze niż sądzimy. Doskonałym pomysłem może wydawać się przywiezienie materiałów z kraju, w rzeczywistości jednak często takie postępowanie jest o wiele bardziej kosztowne niż przypuszczamy, wszystko ze względu na trudności z transportem. Powinniśmy zdawać sobie również sprawę z tego, że budowa domu może być trudna dla osób, które nie posiadają w danym kraju obywatelstwa. Sytuację znacznie ułatwia małżeństwo z obywatelem państwa i wspólne snucie marzeń o przyszłości. Warto wspomnieć również o tym, że w niektórych rejonach świata władze starając się zachęcić ludność do osiedlania się, przyznają na przykład darmowe działki. Tak swego czasu było na nieco bardziej wyludnionych obszarach Norwegii i Finlandii, burmistrz jednego z tutejszych miasteczek wpadł na pomysł, że aby zwiększyć zaludnienie będzie rozdawał działki pod budowę każdemu, kto zdecyduje się na stałe osiedlić w rejonie o niezbyt przyjaznym klimacie.

Budowa domu nad morzem

4 listopada 2014 | Kategoria: Budowa | Tagi: , , , ,

Budowa domu nad morzem Jeśli tylko zdecydujemy się wznieść budynek, który nie będzie zbyt daleko oddalony od linii brzegowej powinniśmy pamiętać o tym, by ubezpieczyć go w razie jakiegokolwiek kataklizmu. Warto wspomnieć również o tym, że o wiele bardziej rozsądnym rozwiązaniem może okazać się mieszkanie nieco dalej od morza. Po pierwsze ze względu na to, że zakup działki będzie tańszy, po drugie może okazać się to o wiele bardziej wygodne. Na plaże zawsze bardzo szybko będziemy mogli dojechać czy to rowerem czy też środkami komunikacji miejskiej. W sezonie, kiedy nadmorskie kurorty najeżdżane są przez setki turystów będziemy mogli z kolei liczyć na odrobinę prywatności i ciszy. Jeśli chodzi o projekt domu, który doskonale sprawdzi się nad morzem, to wiele zależy od tego czy chcemy mieszkać w nim całym rokiem, czy też poszukujemy odskoczni od codziennego życia jedynie na czas urlopu i ewentualnie weekendy. Jeśli interesuje nas to drugie rozwiązanie może okazać się, że rozsądnym rozwiązaniem będzie budowa domu z drewna. Gdy nie będziemy chcieli odwiedzać go w czasie zimy możemy zdecydować się na opcję bez systemu grzewczego. Z drugiej strony montaż kominka może sprawić, że nasza siedziba będzie wyglądała przytulanie, a jeśli zamarzy nam się oderwanie od codzienności w czasie zimy, również będziemy mogli z niej skorzystać.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

zbiorniki ciśnieniowe Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.