Ogród naszych marzeń

14 listopada 2014 | Kategoria: Ogród | Tagi: , , , ,

Ogród naszych marzeń Trudno wyobrazić sobie posiadanie własnego domu i nie wyposażenie go w piękny ogród, rozciągający się wokół posesji. Wiele osób planuje wygląd ogrodu jeszcze zanim budowa domu zostanie ukończona. Ten mały raj na ziemi ma stanowić dla nas swego rodzaju odskocznię od codzienności, miejsce do którego zawsze będziemy mogli udać się w chwili zwątpienia. Dużo osób, uprawiających ogródek przed domem zastanawia się nad tym, czy hodowanie warzyw i owoców ma jeszcze sens. Z jednej strony wszystko można nabyć w sklepach czy na targu, z drugiej zaś to, co zerwiemy z własnych grządek zawsze smakuje o wiele lepiej. Jeśli będziemy chcieli hodować chociażby pomidory konieczne będzie posiadanie odpowiednio dużej przestrzeni do postawienia szklarni. Nie musi być to wcale wielkie i profesjonalnie wykonane pomieszczenie, czasami wystarczy jedynie, jeśli postawimy na praktyczne rozwiązania. Przydane mogą okazać się chociażby stare okna, z których bez większego problemu będziemy mogli skonstruować szklarnię. Jeśli jednak nie mamy wystarczająco dużo miejsca, wcale nie musimy hodować pomidorów, może wystarczy nam jedynie marchewka, rzodkiewka czy tez cebula. Nasiona bez problemu będziemy mogli znaleźć w każdym sklepie ogrodniczym, kiedy sezon się zaczyna zwykle pojawiają się one również w supermarketach. Uprawianie takich roślin nie jest zbyt trudne, wystarczy jedynie posiać je w równych rządkach, a następnie podlewać od czasu do czasu, zwłaszcza jeśli na dworze jest ciepło i upalnie. Jeśli jednak nie czujemy się za dobrze uprawiając ogródek, możemy postawić na nieco mniej angażujące rozwiązania. Jednym z nich będzie na pewno posianie trawy i koszenie jej raz na jakiś czas, możemy również postarać się o założenie ogrodu skalnego, nie wymagającego zbyt wiele uwagi. Sadzenie kwiatów takich jak tulipany, irysy czy astry również nie wymaga zbyt wielkiego ambarasu, dlatego każdy będzie mógł bez większego problemu poradzić sobie z takim wyzwaniem.

Podwórko bez tajemnic

4 listopada 2014 | Kategoria: Ogród | Tagi: , , , ,

Podwórko bez tajemnic Osoby, które decydują się na mieszkanie na wsi czasami marzą o tym, by zasmakować prawdziwego, wiejskiego życia. Wprawdzie uprawa roli nie wchodzi w grę, zwłaszcza jeśli posiadamy pracę w mieście, bowiem wymaga ona dość dużej ilości uwagi, niemniej jednak możemy pokusić się o nieco mniej absorbujące rozwiązania. Doskonałym pomysłem dla osób, które uważają że budowa domu na wsi to świetna okazja do stawiania sobie nowych wyzwań jest hodowla kur czy kaczek. Konieczne będzie zbudowanie dla nich niewielkiego kurnika, w którym będą mogły schować się przed deszczem czy usadowić się na swoich grzędach. Jeśli oczekujemy, że dostaniemy od kur i kaczek pyszne jajka będziemy musieli zapewnić im odpowiednie pożywienie. Z tego też względu konieczne będzie wybudowanie wybiegu dla ptaków, po którym będą mogły spacerować we wiosenne i letnie dni. Na takim wybiegu bez problemu możemy posiać trawę, konieczne będzie umieszczenie tu także źródła wody. Może być to niewielka sadzawka, która jednocześnie uprzyjemni nam krajobraz jak i zwyczajne koryto. Warto wspomnieć również o tym, że kury i kaczki to nie tylko zwierzęta dające pyszne jajka, od czasu do czasu możemy zabić jedno ze zwierząt i ugotować czy to rosół czy też czarninę. Hodowanie takich zwierząt nie wymaga zbyt wiele uwagi, musimy tylko pamiętać o tym, by wieczorem zamknąć zwierzęta w przeznaczonym dla nich budynku, a rankiem wypuścić je na świeże powietrze, nalać świeżej wody czy wrzucić do misek nieco paszy. Konieczne będzie również regularne wybieranie zniesionych przez zwierzęta jajek oraz od oczyszczanie ich siedziska. W przeciwnym razie na całym naszym podwórku może panować nieco nieprzyjemny zapach. Zagospodarowując wiejskie podwórko możemy pomyśleć również o placu zabaw dla dzieci. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca bez większego problemu będziemy mogli samodzielnie skonstruować czy to huśtawkę czy też wyższe i niższe drabinki.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

http://www.najlepszykredyt24.com.pl/ Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.