Ogrzewanie podłogowe

2 listopada 2014 | Kategoria: Budowa | Tagi: , , , ,

Ogrzewanie podłogowe Nowoczesne rozwiązania zdają się przypadać do gustu coraz większej liczbie osób, jeśli zatem zależy nam na podążaniu za tym trendem powinniśmy zainteresować się ogrzewaniem podłogowym. Budowa domu nieodłącznie wiąże się z koniecznością wyboru systemu grzewczego, kto wie może zatem takie rozwiązanie okaże się strzałem w dziesiątkę. Zanim jednak zdecydujemy się na taki wybór, powinniśmy dokładnie zapoznać się ze sposobem działania takiego systemu grzewczego. Z jednej strony bowiem możemy stosować go we wszystkich pomieszczeniach, z drugiej najbardziej praktyczny będzie w wybranych miejscach naszego domu, najczęściej do instalacji takiego ogrzewania wybiera się łazienki oraz salony, czyli największe pomieszczenie w każdym domu. Warto wspomnieć o tym, że dzięki ekologicznym i nowoczesnym rozwiązaniom energia potrzebna do wprawienia w ruch podłogowego systemu grzewczego może być pozyskiwana z alternatywnych źródeł na czele z kolektorami słonecznymi. Jeśli tylko zainstalujemy je na dachu naszego domu całym rokiem bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów eksploatacyjnych będziemy mogli cieszyć się ciepłymi pomieszczeniami. Wprawdzie w naszym klimacie zapewnienie ciepła wszystkim pomieszczeniom może okazać się bardzo trudne, a wręcz niemożliwe do wykonania, niemniej jednak jeśli pod ogrzewanie podłogowe zaadaptujemy dwa czy trzy pomieszczenia dobrej jakości kolektor słoneczny na pewno będzie w stanie sprostać takiemu zadaniu. Instalacja ogrzewania podłogowego nie jest zadaniem łatwym i bez wątpienia wymaga szeregu ściśle określonych działań. Przede wszystkim składa się ona z kilku integralnych elementów, do których należy zaliczyć izolację przeciwwilgociową czy też izolację cieplną. Bez takich elementów działanie tego systemu grzewczego byłoby nieefektywne. Już na etapie montażu pierwszych części będziemy musieli zdecydować się, jaki rodzaj posadzki będziemy chcieli zastosować w pomieszczeniu, każdy z materiałów ma bowiem różną zdolność do przewodzenia ciepła.

Dach na miarę

18 października 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Dach na miarę Chociaż wielu osobom może wydawać się, że wybór zadaszenia nie jest zbyt istotny to w rzeczywistości odgrywa on niebagatelną, a wręcz kluczową rolę. Z tego też względu powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, dodatkowe informacje pozwolą nam bowiem na podjęcie trafnej decyzji. Bez względu na to, jakie zadaszenie nam się marzy na początku powinniśmy zainteresować się planami zagospodarowania danego terenu, które znajdziemy w urzędzie gminy. Nie rzadko na określonej przestrzeni rodzaj zadaszenia jest z góry narzucony i bez względu na to, jakie są nasze upodobania i preferencje będziemy musieli dostosować nasz projekt do panujących w gminie zwyczajów. I nierzadko nie chodzi tu jedynie o nachylenie dachu, ale nawet o jego kolor, dlatego też zapoznanie się z odpowiednią dokumentacją może zaoszczędzić nam później wielu problemów. Nie możemy zapominać również o panującym w danym regionie klimacie, dach powinien bowiem być dostosowany do warunków pogodowych. Jeśli nasz dom ma stać na otwartej przestrzeni powinniśmy liczyć się z tym, że będzie narażony na działanie silnych wiatrów, co może znacznie utrudnić nam życie, jeśli nie zainwestujemy w solidne zadaszenie. Budując dom w pobliżu lasu narażamy go na kontakt z gałęziami czy szyszkami, spadającymi z pobliskich drzew. Jeśli na dworze będzie szalała wichura nasze dachówki będą narażone na kontakt z najróżniejszymi przedmiotami. Zdaniem ekspertów na dachu zdecydowanie nie powinniśmy oszczędzać, w przeciwnym razie bowiem możemy bardzo szybko pożałować naszej decyzji. Dobry dach ochroni nas nie tylko przed wiatrem, ale również przed zimnem i wilgocią. Pozwoli nam także w znacznym stopniu zaoszczędzić na ogrzewaniu, zwłaszcza jeśli wykonany zostanie z największą precyzją. Nawet najlepszy dach może bowiem nie spełniać swoich funkcji, jeśli nie zostanie zamontowany w należy sposób. Dobra ekipa dekarska może okazać się zatem na wagę złota.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.