Ogród naszych marzeń

14 listopada 2014 | Kategoria: Ogród | Tagi: , , , ,

Ogród naszych marzeń Trudno wyobrazić sobie posiadanie własnego domu i nie wyposażenie go w piękny ogród, rozciągający się wokół posesji. Wiele osób planuje wygląd ogrodu jeszcze zanim budowa domu zostanie ukończona. Ten mały raj na ziemi ma stanowić dla nas swego rodzaju odskocznię od codzienności, miejsce do którego zawsze będziemy mogli udać się w chwili zwątpienia. Dużo osób, uprawiających ogródek przed domem zastanawia się nad tym, czy hodowanie warzyw i owoców ma jeszcze sens. Z jednej strony wszystko można nabyć w sklepach czy na targu, z drugiej zaś to, co zerwiemy z własnych grządek zawsze smakuje o wiele lepiej. Jeśli będziemy chcieli hodować chociażby pomidory konieczne będzie posiadanie odpowiednio dużej przestrzeni do postawienia szklarni. Nie musi być to wcale wielkie i profesjonalnie wykonane pomieszczenie, czasami wystarczy jedynie, jeśli postawimy na praktyczne rozwiązania. Przydane mogą okazać się chociażby stare okna, z których bez większego problemu będziemy mogli skonstruować szklarnię. Jeśli jednak nie mamy wystarczająco dużo miejsca, wcale nie musimy hodować pomidorów, może wystarczy nam jedynie marchewka, rzodkiewka czy tez cebula. Nasiona bez problemu będziemy mogli znaleźć w każdym sklepie ogrodniczym, kiedy sezon się zaczyna zwykle pojawiają się one również w supermarketach. Uprawianie takich roślin nie jest zbyt trudne, wystarczy jedynie posiać je w równych rządkach, a następnie podlewać od czasu do czasu, zwłaszcza jeśli na dworze jest ciepło i upalnie. Jeśli jednak nie czujemy się za dobrze uprawiając ogródek, możemy postawić na nieco mniej angażujące rozwiązania. Jednym z nich będzie na pewno posianie trawy i koszenie jej raz na jakiś czas, możemy również postarać się o założenie ogrodu skalnego, nie wymagającego zbyt wiele uwagi. Sadzenie kwiatów takich jak tulipany, irysy czy astry również nie wymaga zbyt wielkiego ambarasu, dlatego każdy będzie mógł bez większego problemu poradzić sobie z takim wyzwaniem.

Jak oświetlić dom?

3 listopada 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Jak oświetlić dom? Oświetlenie jest bardzo ważną kwestią w każdym domu, planowaniem rozmieszczenia żyrandoli, kinkietów i wszelkich innych form źródeł światła należy zająć się jeszcze czasie budowy pomieszczeń. Wówczas bez zbędnych problemów możliwe będzie przeciągnięcie kabli w interesujące nas miejsce i doprowadzenie światła w odpowiednie obszary domu. W każdym, czy to mniejszym czy też większym pokoju standardowo powinien znaleźć się żyrandol, który będzie w stanie objąć swym działaniem całe pomieszczenie. Światło będzie mogło wówczas równomiernie padać na każdą część pokoju, dzięki czemu wieczorem bez większych problemów będzie można oddać się zarówno pracy jak i przyjemnościom. W salonie nie może zabraknąć również miejsca na oświetlenie, które jest nieco bardziej klimatyczne. Z tego też względu wiele osób decyduje się na montaż podwieszanego sufitu oraz umieszczenie w nim specjalnego rodzaju lamp. Możliwe jest jednoczesne zapalenie wszystkich żarówek jak również uruchomienie jedynie części z nich. W takim pomieszczeniu zdecydowanie warto umieścić również lampy stojące, nie tylko ładnie one wyglądają, ale również nadają pomieszczeniu nieco bardziej kameralnego charakteru. Na korytarzach warto pomyśleć o kinkietach, doskonale sprawdzających się w takiej przestrzeni. Jeśli mamy małe dzieci dość dobrym pomysłem może okazać się instalacji w jednym z nich nieco przyciemnionej żarówki, która będzie świeciła się przez całą noc. Dzięki takiemu zabiegowi nasze dziecko będzie miało poczucie, że zawsze może przyjść do naszego pokoju i podzielić się swoimi obawami. Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę również w łazience, tu ma być ono przede wszystkim praktyczne. Jeśli nasza łazienka ma okna to za dnia stosowanie światła nie będzie konieczne, jednak w wielu domach jest to pomieszczenie pozbawione okien. Wówczas najlepszym rozwiązaniem okażą się kinkiety z ruchomymi głowicami, dzięki którym będziemy mogli skierować źródło światła na dowolny fragment pomieszczenia.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.