Grzejniki dekoracyjne

22 listopada 2014 | Kategoria: Początki | Tagi: , , , ,

Każdy pragnie, aby w jego domu zawsze gościło przyjemne ciepło, zwłaszcza jeśli wraca się z dłuższego lub krótszego spaceru po siarczystym mrozie. O ile jednak cieszy nas rozprowadzane przez grzejniki ciepło, o tyle sam ich wygląd często pozostawia sobie wiele do życzenia. Warto wiedzieć, że kiedy budowa domu jeszcze nie ruszyła, będziemy mogli zdecydować w jakich miejscach zostaną zamontowane grzejniki i jakiej będą wielkości. Zawczasu możemy pomyśleć również o zastąpieniu standardowych grzejników nieco bardziej nowoczesnymi i eleganckimi rozwiązaniami. Faktem jest, że wielki, biały grzejnik na środku ściany jest w stanie zniszczyć nawet najpiękniejszą aranżację wnętrza. Takie elementy niezbyt korzystnie wpływają na postrzeganie pokoi, a im większy pokój zdecydujemy się zbudować, tym większego grzejnika będziemy potrzebowali do jego należytego ogrzania. A trzeba pamiętać o tym, że ciepło będzie rozchodziło się równomiernie po pomieszczeniu tylko wtedy, gdy grzejnik nie będzie osłonięty żadnymi meblami. Z tego też względu w dzisiejszych czasach bardzo modne stają się grzejniki dekoracyjne, dla których znajdzie się miejsce w każdym pomieszczeniu. Ich kształty i wielkości są bardzo różne, podczas gdy jedne imitują dość potężne, ale nowoczesne rzeźby, inne przypominają raczej klasyczne ornamenty, doskonale wkomponowujące się w ścianę. Jeśli tylko zajrzymy do Internetu na pewno uda nam się znaleźć szeroką gamę różnego rodzaju produktów. W zależności od tego, w jakim stylu będziemy chcieli urządzić nasz nowo wybudowany dom, będziemy mogli dopasować do niego odpowiedni grzejnik. Nie wszyscy jednak podchodzą entuzjastycznie do nowych rozwiązań, co jest całkowicie zrozumiałe. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy nowoczesny, dekoracyjny grzejnik będzie równie wydajny i funkcjonalny co jego klasyczna wersja? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, wszystko zależy bowiem nie od kształtu, a od powierzchni i materiału, z którego wykonany został grzejnik.

Etapy budowy domu

13 listopada 2014 | Kategoria: Początki | Tagi: , , , ,

Etapy budowy domu Wznoszenie wymarzonego domu dla naszej rodziny to proces, składający się z wielu bardzo żmudnych i wymagających dużego nakładu pracy etapów. Zanim zatem przystąpimy do działania powinniśmy dokładnie zaplanować kolejne kroki, jakie nasz czekają. Na początku konieczne będzie uporanie się ze wszystkimi formalnościami, musimy wybrać miejsce, w którym będziemy chcieli zamieszkać, zakupić działkę jak również uzyskać szereg mniej i bardziej ważnych pozwoleń. Zakup działki budowlanej w różnym stopniu może obciążyć nasz budżet, jeśli zależy nam na posesji w wielkim mieście powinniśmy liczyć się z kosztami sięgającymi nawet miliona polskich złotych, w małych miasteczkach i na wsiach ceny nie są jednak tak wygórowane i z pewnością uda nam się upatrzyć coś odpowiedniego w rozsądnej cenie. Kiedy już zdobędziemy działkę będziemy musieli wyposażyć ją w podstawowe media to znaczy dostęp do prądu elektrycznego, gazu oraz kanalizacji. Taki proces ze względu na swoją biurokratyczność może zabrać o wiele więcej czasu niż byśmy sobie tego życzyli, niemniej jednak aby budowa mogła ruszyć będziemy musieli się z tym uporać. Wreszcie konieczne będzie zakupienie gotowego bądź wykonanego na nasze zamówienie projektu domu, w którym będziemy kiedyś mieszkać. Projekt taki będzie nam potrzebny między innymi przy składaniu wniosku o pozwolenie na budowę. Gdy go otrzymamy o naszym planach będziemy musieli powiadomić jeszcze nadzór budowlany. Dopiero wówczas zgodnie z prawem możemy rozpocząć upragnioną budowę. Załatwienie formalności jest zatem pierwszym krokiem zbliżającym nas do upragnionego celu, kolejny będzie wykonanie prac przez opłaconą przez nas firmę budowlaną. To ona zajmie się stawianiem murów, kładzeniem fundamentów oraz wykończeniem dachu. Gdy po miesiącach ciężkiej pracy nasz dom nabierze konkretnych kształtów będziemy mogli zająć się ostatnim elementem budowy domu- jego wykańczaniem i urządzaniem.

O tym musisz pamiętać!

6 listopada 2014 | Kategoria: Początki | Tagi: , , , ,

O tym musisz pamiętać! Budowa domu może wydawać się dość prostym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z takim wyzwaniem. Okazuje się jednak, że ilość formalności do załatwienia może przerosnąć oczekiwania nawet najlepiej przygotowanej do tego zadania osoby. Zanim zatem wystartujemy z pracami, powinniśmy dokładnie dowiedzieć się, jakie dokumenty i pozwolenia będą nam potrzebne. Po pierwsze, należy zdawać sobie sprawę z tego, że budowa domu może ruszyć dopiero wówczas, gdy posiadamy pozwolenie na jej wykonanie. O takowy dokument powinniśmy zatroszczyć się dużo wcześniej, jako że jego uzyskanie wymaga zgromadzenie szeregu innych pozwoleń i zezwoleń. Z tego też względu musimy pochodzić po urzędach, poprosić o pomoc fachowców i na czas złożyć wszystkie potrzebne formularze. Kiedy już uzyskamy pozwolenie na budowę z rozpoczęciem prac będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej dwa tygodnie. Zgodnie z polskim prawem dopiero po czternastu dniach od otrzymania decyzji jest ona prawomocna, jako że przez owe dwa tygodnie zarówno osoba ubiegająca się o pozwolenie jak i urząd, który je wydaje mogą złożyć podanie o ponowne rozpatrzenie wniosku. Warto wiedzieć, że zanim na plac budowy wkroczą robotnicy będziemy musieli powiadomić urząd nadzoru budowlanego. W tym celu będziemy musieli zdobyć kilka kolejnych dokumentów, na czele z oświadczeniami kierownika budowy i złożyć je na tydzień przed planowanym rozpoczęciem robót. Jeśli chcemy, żeby nasza budowa przebiegała zgodnie z prawem powinniśmy pamiętać o tym, że zagospodarowanie placu budowy musi spełniać określone warunki. Przede wszystkim miejsce to należy otoczyć ogrodzeniem, tak aby osoby trzecie nie mogły dostać się na teren prac. Jak wiadomo nie jest to bowiem miejsce bezpieczne, znajdujący się tu sprzęt, jak również i sama konstrukcja mogą wyrządzić wiele krzywd osobom niepowołanym, przebywającym na tym obszarze.

Wybór rolet

26 października 2014 | Kategoria: Początki | Tagi: , , , , ,

Rolety zewnętrze są w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne, za ich pomocą nie tylko zapewnimy sobie egipskie ciemności, kiedy tylko będziemy chcieli porządnie się wyspać, ale również ochronimy nasze mieszkanie przed niechcianymi gośćmi. Montowanie rolet zewnętrznych cieszy się ogromną popularnością szczególnie w domach jednorodzinnych, które chcemy chronić nie tylko przed złodziejami, ale również przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Budowa domu to poważna inwestycja, dlatego też większości osób zależy na tym, by w przyszłości ich mieniu nic nie zagrażało. Rolety zewnętrze nie są wprawdzie zbyt estetyczne, nie do takiej funkcji zostały jednak stworzone. Jeśli zdarza nam się wyjeżdżać z domu na dłuższy czas na pewno rolety doskonale się sprawdzą. Z drugiej jednak strony powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że zasłonięte przez dłuższy czas okna przyciągają wzrok i dają znać otoczeniu o tym, że jesteśmy nieobecni. Potencjalny włamywacz z pewnością będzie miał na uwadze ów fakt, jeśli tylko będzie przygotowywał się do napadu na jeden z domów w okolicy. Z tego też względu w kwestiach bezpieczeństwa nie można polegać jedynie na roletach. Stanowią one dodatkową, ale nie jedyną ochronę, jeśli zależy nam na nieco bardziej profesjonalnych środkach ostrożności to z pewnością warto pomyśleć o założeniu alarmów przeciwwłamaniowych. W sklepach można natknąć się jednak nie tylko na rolety zewnętrze, ale również na znacznie tańsze i powszechniej znane rolety wewnętrzne, które każdy bez przeszkód będzie mógł zamontować samodzielnie. Większość z nich jest stosunkowa niedroga, a ze względu na dość szeroką gamę wymiarów każdy będzie mógł znaleźć coś idealnego na swoje okna. Warto wspomnieć również o tym, że niektóre z firm zajmujących się rozprowadzaniem okien mają w swojej ofercie rolety idealnie dopasowane do sprzedawanych produktów. Sprawdzą się one doskonale we wszystkich pomieszczeniach, chroniąc nas przed nadmiarem słońca jak również zapewniając komfort i wygodę w czasie snu.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

listwy elewacyjne współczynnik izolacyjności akustycznej rw niepalna płyta osb markizy warszawa Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.