Postaw na nowoczesność

2 grudnia 2014 | Kategoria: Bezpieczeństwo | Tagi: , , , ,

Postaw na nowoczesność Czasy, kiedy wszystkie domy na osiedlu wyglądały niemal identycznie zdają się odchodzić w zapomnienie. Coraz więcej osób stara się zapewnić sobie oryginalność i niepowtarzalność. Bez wątpienia nie jest to zadanie łatwe, głownie ze względu na dość restrykcyjne przepisy budowlane. Każdy z nas z pewnością potrafi wyobrazić sobie dom swoich marzeń, za pomocą sprawnych architektów owe marzenia mogą przerodzić się w rzeczywistość. Czasami jednak jest ona o wiele bardziej brutalna niż nam się wydaje, ciekawe bryły, niepowtarzalne rozwiązania i wyjątkowe kształty z pewnością nie umkną sprawnym oczom urzędników. Każdy z nich będzie chciał zniszczyć nasz plan jeszcze w zarodku, namawiając nas na klasyczne, sprawdzone, nie sprawiające jakichkolwiek problemów rozwiązania. Jeśli będziemy chcieli wprowadzić nasz projekt w życie, będziemy musieli o niego walczyć, czasami zgadzając się na pewne ustępstwa, czasami poprawiając to i owo, a czasami zupełnie rezygnując z niektórych rozwiązań. Nawet jeśli nie uda nam się wybudować domu z płaskim dachem czy uzyskać pozwolenia na kontrowersyjne rozwiązania, będziemy mogli nadrobić nowoczesnym wystrojem. Nasz dom może być wyjątkowy, jeśli tylko będziemy mogli pozwolić sobie na jego wyposażenie zgodnie z naszą wyobraźnią. Postawmy zatem na kolektory słoneczne czy ogrzewanie podłogowe, zastąpmy tradycyjnie, niezbyt efektownie wyglądające grzejniki innowacyjnymi rozwiązaniami, które mogą zaskoczyć nie tylko odwiedzających nas gości, ale również i nas samych. Sprawmy, by nasz dom składał się z dużych przestrzeni, pomyślmy o dużych szybach w salonie, dzięki którym nasz dom będzie jasny i słoneczny. Stosując takie rozwiązanie musimy jednak pamiętać również o naszej prywatności, jeśli decydujemy się na przeszklone szyby zamiast tradycyjnych okien, ogródźmy nasz dom żywopłotem czy murem, który będzie osłaniał nas przed wścibskim wzrokiem przechodniów.

Wybór rolet

26 października 2014 | Kategoria: Początki | Tagi: , , , , ,

Rolety zewnętrze są w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne, za ich pomocą nie tylko zapewnimy sobie egipskie ciemności, kiedy tylko będziemy chcieli porządnie się wyspać, ale również ochronimy nasze mieszkanie przed niechcianymi gośćmi. Montowanie rolet zewnętrznych cieszy się ogromną popularnością szczególnie w domach jednorodzinnych, które chcemy chronić nie tylko przed złodziejami, ale również przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Budowa domu to poważna inwestycja, dlatego też większości osób zależy na tym, by w przyszłości ich mieniu nic nie zagrażało. Rolety zewnętrze nie są wprawdzie zbyt estetyczne, nie do takiej funkcji zostały jednak stworzone. Jeśli zdarza nam się wyjeżdżać z domu na dłuższy czas na pewno rolety doskonale się sprawdzą. Z drugiej jednak strony powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że zasłonięte przez dłuższy czas okna przyciągają wzrok i dają znać otoczeniu o tym, że jesteśmy nieobecni. Potencjalny włamywacz z pewnością będzie miał na uwadze ów fakt, jeśli tylko będzie przygotowywał się do napadu na jeden z domów w okolicy. Z tego też względu w kwestiach bezpieczeństwa nie można polegać jedynie na roletach. Stanowią one dodatkową, ale nie jedyną ochronę, jeśli zależy nam na nieco bardziej profesjonalnych środkach ostrożności to z pewnością warto pomyśleć o założeniu alarmów przeciwwłamaniowych. W sklepach można natknąć się jednak nie tylko na rolety zewnętrze, ale również na znacznie tańsze i powszechniej znane rolety wewnętrzne, które każdy bez przeszkód będzie mógł zamontować samodzielnie. Większość z nich jest stosunkowa niedroga, a ze względu na dość szeroką gamę wymiarów każdy będzie mógł znaleźć coś idealnego na swoje okna. Warto wspomnieć również o tym, że niektóre z firm zajmujących się rozprowadzaniem okien mają w swojej ofercie rolety idealnie dopasowane do sprzedawanych produktów. Sprawdzą się one doskonale we wszystkich pomieszczeniach, chroniąc nas przed nadmiarem słońca jak również zapewniając komfort i wygodę w czasie snu.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

www.fotonetia.pl/oznaczenie-sily-i-kierunku-pradu-2/ panel szklany do kuchni Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.