Postaw na nowoczesność

2 grudnia 2014 | Kategoria: Bezpieczeństwo | Tagi: , , , ,

Postaw na nowoczesność Czasy, kiedy wszystkie domy na osiedlu wyglądały niemal identycznie zdają się odchodzić w zapomnienie. Coraz więcej osób stara się zapewnić sobie oryginalność i niepowtarzalność. Bez wątpienia nie jest to zadanie łatwe, głownie ze względu na dość restrykcyjne przepisy budowlane. Każdy z nas z pewnością potrafi wyobrazić sobie dom swoich marzeń, za pomocą sprawnych architektów owe marzenia mogą przerodzić się w rzeczywistość. Czasami jednak jest ona o wiele bardziej brutalna niż nam się wydaje, ciekawe bryły, niepowtarzalne rozwiązania i wyjątkowe kształty z pewnością nie umkną sprawnym oczom urzędników. Każdy z nich będzie chciał zniszczyć nasz plan jeszcze w zarodku, namawiając nas na klasyczne, sprawdzone, nie sprawiające jakichkolwiek problemów rozwiązania. Jeśli będziemy chcieli wprowadzić nasz projekt w życie, będziemy musieli o niego walczyć, czasami zgadzając się na pewne ustępstwa, czasami poprawiając to i owo, a czasami zupełnie rezygnując z niektórych rozwiązań. Nawet jeśli nie uda nam się wybudować domu z płaskim dachem czy uzyskać pozwolenia na kontrowersyjne rozwiązania, będziemy mogli nadrobić nowoczesnym wystrojem. Nasz dom może być wyjątkowy, jeśli tylko będziemy mogli pozwolić sobie na jego wyposażenie zgodnie z naszą wyobraźnią. Postawmy zatem na kolektory słoneczne czy ogrzewanie podłogowe, zastąpmy tradycyjnie, niezbyt efektownie wyglądające grzejniki innowacyjnymi rozwiązaniami, które mogą zaskoczyć nie tylko odwiedzających nas gości, ale również i nas samych. Sprawmy, by nasz dom składał się z dużych przestrzeni, pomyślmy o dużych szybach w salonie, dzięki którym nasz dom będzie jasny i słoneczny. Stosując takie rozwiązanie musimy jednak pamiętać również o naszej prywatności, jeśli decydujemy się na przeszklone szyby zamiast tradycyjnych okien, ogródźmy nasz dom żywopłotem czy murem, który będzie osłaniał nas przed wścibskim wzrokiem przechodniów.

Dodatki na miarę

18 października 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Dodatki na miarę Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele potrafią zmienić trafnie dobrane dodatki. Jeśli zależy nam na tym, by budowa domu nie poszła na marne i by wzniesione przez nas ściany stały się przytulnym gniazdkiem dla całej rodziny będziemy musieli pomyśleć o elementach dekoracyjnych. Nawet jeśli początkowo nie możemy pozwolić sobie na zbyt wielkie wydatki, bo budowa domu pochłonęła większą część naszego budżetu, zawsze możemy postawić na nieco tańsze rozwiązania. Każdy pokój stanie się o wiele bardziej przytulny, kiedy w oknach powiesimy zasłonki i firanki, chociaż mogłoby się wydawać, że są to niepozorne elementy dekoracyjne to w rzeczywistości potrafią wiele zmienić. Zawsze możemy liczyć również na magię świeczek, które wyglądają bardzo efektowanie zarówno wówczas, gdy je zapalimy jak i wtedy, gdy tylko przyglądamy się im przyglądamy. Wiele produkowanych obecnie świeczek wygląda bardzo okazale, umieszczane są w pięknych kielichach lub też wyrzeźbione są na nich ciekawe kształty. Nawet zwykłe podgrzewacze mogą wyglądać bardzo efektowanie, jeśli tylko umieścimy je w ładnej miseczce czy też starym kieliszku ozdobionym zerwanym z ogrodu kwiatem. Warto wspomnieć również o tym, że wiele dodatków zwykle kryjemy głęboko w szafie, nie zdając sobie nawet sprawy z ich istnienia. Być może zatem nadszedł czas, by odkurzyć nieco stare pudła i wygrzebać z nich czy to pamiątki przywiezione z wakacji czy też inne bibeloty, jakie nagromadziły nam się przez lata. Bardzo efektowanie zawsze wyglądać będą ustawione na komodzie zdjęcia naszych najbliższych. Nie możemy zapominać także o obrazach, które pod warunkiem, że nie są kiczowate są w stanie nadać charakteru każdemu wnętrzu. Strojąc nasz nowo wybudowany dom powinniśmy jednak pamiętać o tym, że z ilością dodatków także można przesadzić. Lepiej w tym względzie kierować się minimalizmem, pojedyncze ozdoby będą prezentowały się efektownie, ich nadmiar jednak sprawi, że całość będzie zbyt przytłaczająca.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

Detektor wielogazowy http://www.gfg.pl/produkty/przenosne-detektory-gazowe/detektory-wielogazowe.html Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.