Działka to podstawa

22 listopada 2014 | Kategoria: Bezpieczeństwo | Tagi: , , , ,

Działka to podstawa Budowa domu to bardzo złożone przedsięwzięcie, aby mu sprostać trzeba poradzić sobie z szeregiem mniej i bardziej skomplikowanych zadań. Na początku bardzo ważnym celem, który będziemy musieli zrealizować będzie zakup działki budowlanej. To, jaka będzie nasza działa może wydawać nam się na początku mało ważne, tak naprawdę ów niepozorny aspekt budowy domu bardzo wpłynie na nasze codziennie życie. Być może będzie wiązał się z koniecznością przeprowadzki czy też wymusi na nas dłuższe dojazdy do pracy i szkoły. Jeśli od zawsze marzył nam się niewielki domek na wsi, w którym będziemy mogli poczuć się swobodnie i doskonale wypoczniemy po najcięższym nawet dniu musimy zdawać sobie sprawę z tego, że realizacja owego marzenia będzie wiązała się z pewnymi wyrzeczeniami. Z kolei budowa domu w centrum miasta to wydatek, na którym przeciętny człowiek nie jest w stanie sobie pozwolić. A wszystko ze względu na niebotyczne ceny działek budowlanych, które zarezerwowane są jedynie dla nielicznych. Możemy mieć jednak pewność, że wartość wniesionego przez nas budynku będzie bardzo wysoka, z czasem może okazać się również, że i wartość samej ziemi znacząco wzrośnie. Jeśli zdecydujemy się na zakup działki budowlanej z dala od miejsca, w którym obecnie przebywamy musimy liczyć się z koniecznością zmiany pracy. Nie jest to decyzja prosta i na pewno trzeba ją dwa razy przemyśleć, by nie okazało się, że będziemy żałować naszego wyboru. Warto wspomnieć również o tym, że przy wyborze działki powinniśmy sprawdzić, czy będziemy mogli bez większych problemów podłączyć ją do lokalnych mediów takich jak gaz czy kanalizacja. Jest to szczególnie istotne nie tyle w dużych miastach co na wsiach i na przedmieściach. Nierzadko zdarza się bowiem, że ceny tutejszych działek są stosunkowo niskie, ale istnieje dość duże ryzyko, że z bieżącą wodą czy gazem będziemy musieli radzić sobie na własną rękę. Może okazać się zatem, że rozsądniejszym rozwiązaniem okaże się wybór nieco lepiej przystosowanego miejsca.

Wybór materiałów podłogowych

3 listopada 2014 | Kategoria: Wykończenie | Tagi: , , , ,

O ile budowa domu to zadanie, na które większość przeciętnych obywateli nie ma zbyt wielkiego wpływu, ze względu na to, że zwyczajnie nie zna się ani na materiałach budowlanych, ani na technologiach budowy, urządzanie wnętrz to już zupełnie inna kwestia. Ostatni etap budowy domu daje pole do popisu każdemu, kto chciałby wykazać się w tym względzie. Jednym z ważniejszych wyborów, jakie staną przed nami będzie na pewno dopasowanie materiałów podłogowych do charakteru każdego wnętrza. Najbardziej popularne w dzisiejszych czasach są panele podłogowe oraz płytki, ich rozmieszczenie w dużej mierze uzależnione jest od funkcji, jaką ma pełnić dane pomieszczenie. Kafelki podłogowe doskonale sprawdzą się przede wszystkim w kuchni oraz łazience, przy czym zarówno w pierwszym jak i drugim pomieszczeniu konieczne będzie zastosowanie posadzek antypoślizgowych. W przeciwnym razie bardzo łatwo może dojść do nieszczęśliwego wypadku, zwłaszcza jeśli na podłodze znajdzie się choć odrobina wody czy też w przypadku kuchni soków czy innych napojów. Nie można zapominać również o tym, że posadzka w kuchni powinna być odporna na odpryskiwanie i stłuczenia, nierzadko zdarzy się bowiem, że niezdarne ręce upuszczą na nią czy to miskę czy szklankę. W wyniku zderzenia z delikatnym materiałem uszkodzeniu mogą ulec nie tyle same naczynia, co posadzka. W pokojach z pewnością o wiele lepiej sprawdzą się panele podłogowe, rekomendowane również dla osób cierpiących na alergię. Utrzymanie w czystości posadzki z takiego materiału nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy jedynie raz na dwa czy trzy dni przetrzeć podłogę płynem pielęgnacyjnym i już można cieszyć się czystością. Należy jednak pamiętać, by nie przesadzać ze środkami do polerowania, czasami sprawiają one bowiem, że posadzka jest bardzo śliska. Jeśli pokoje wyposażone jedynie w panele wydają się nam nieco niekompletne zawsze możemy postawić na dywany, które sprawiają, że pomieszczenia są znacznie bardziej przytulne.

Wybór rolet

26 października 2014 | Kategoria: Początki | Tagi: , , , , ,

Rolety zewnętrze są w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne, za ich pomocą nie tylko zapewnimy sobie egipskie ciemności, kiedy tylko będziemy chcieli porządnie się wyspać, ale również ochronimy nasze mieszkanie przed niechcianymi gośćmi. Montowanie rolet zewnętrznych cieszy się ogromną popularnością szczególnie w domach jednorodzinnych, które chcemy chronić nie tylko przed złodziejami, ale również przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Budowa domu to poważna inwestycja, dlatego też większości osób zależy na tym, by w przyszłości ich mieniu nic nie zagrażało. Rolety zewnętrze nie są wprawdzie zbyt estetyczne, nie do takiej funkcji zostały jednak stworzone. Jeśli zdarza nam się wyjeżdżać z domu na dłuższy czas na pewno rolety doskonale się sprawdzą. Z drugiej jednak strony powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że zasłonięte przez dłuższy czas okna przyciągają wzrok i dają znać otoczeniu o tym, że jesteśmy nieobecni. Potencjalny włamywacz z pewnością będzie miał na uwadze ów fakt, jeśli tylko będzie przygotowywał się do napadu na jeden z domów w okolicy. Z tego też względu w kwestiach bezpieczeństwa nie można polegać jedynie na roletach. Stanowią one dodatkową, ale nie jedyną ochronę, jeśli zależy nam na nieco bardziej profesjonalnych środkach ostrożności to z pewnością warto pomyśleć o założeniu alarmów przeciwwłamaniowych. W sklepach można natknąć się jednak nie tylko na rolety zewnętrze, ale również na znacznie tańsze i powszechniej znane rolety wewnętrzne, które każdy bez przeszkód będzie mógł zamontować samodzielnie. Większość z nich jest stosunkowa niedroga, a ze względu na dość szeroką gamę wymiarów każdy będzie mógł znaleźć coś idealnego na swoje okna. Warto wspomnieć również o tym, że niektóre z firm zajmujących się rozprowadzaniem okien mają w swojej ofercie rolety idealnie dopasowane do sprzedawanych produktów. Sprawdzą się one doskonale we wszystkich pomieszczeniach, chroniąc nas przed nadmiarem słońca jak również zapewniając komfort i wygodę w czasie snu.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

domek narzędziowy IP monitoring Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.