Na tym możesz zaoszczędzić

23 listopada 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Na tym możesz zaoszczędzić Budowa domu to bez wątpienia bardzo duża inwestycja, stąd wiele osób zastanawia się na czym można by nieco zaoszczędzić. Są materiały, przy których możemy zastanowić się nad tańszymi rozwiązaniami, są jednak i takie, przy których stawiać powinniśmy przede wszystkim na jakość. Nie da się ukryć, że bardzo duży wpływ na całkowity koszt budowy domu będzie miał zakup działki budowlanej. Jeśli zdecydujemy się na lokalizację na peryferiach dużych miast czy też w mniejszych miejscowościach na pewno będziemy mogli liczyć na znacznie korzystniejsze oferty cenowe niż w przypadku wielkich miast. Powinniśmy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że o ile dom zawsze będziemy mogli nieco przebudować, niekorzystne rozwiązania zastąpić lepszymi to zmiana lokalizacji może stanowić poważny problem. Z tego też względu dokonajmy mądrego wyboru, którego za kilka czy kilkanaście lat nie będziemy żałować. Warto wspomnieć również o tym, że jeśli zależy nam na oszczędności przy budowie domu może się to na nas zemścić w przyszłości. Wiele osób decyduje się bowiem w ekologiczną budową, inwestuje w rozwiązania, dzięki którym w przyszłości koszty eksploatacyjne budynku będą znacznie niższe. Zgodnie z szacunkami profesjonalistów koszty budowy ekonomicznego domu są o niemal trzydzieści procent wyższe, dlatego też wiele osób rezygnuje z takiego pomysłu. Wówczas jednak nasz dom sam w sobie nie będzie ani tak szczelny, ani tak ciepły jak byśmy sobie tego pewnie życzyli. Jeśli chcemy szukać oszczędności powinniśmy ściśle współpracować z osobą, która tworzy projekt naszego domu. Profesjonalista bez wątpienia będzie bowiem w stanie wskazać nam materiały, na których będziemy mogli znacząco zaoszczędzić. Przy jego pomocy wybierzemy rodzaje ścian oraz materiałów, pomoże nam on również skonstruować bryłę budynku, której stawianie będzie nieco bardziej ekonomiczne. Koszta inwestycji w dużej mierze zależą również od zastosowanej technologii budowy, jej wybór może okazać się zatem kluczowy.

Aranżacja- znajdź styl dla siebie

11 listopada 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Aranżacja- znajdź styl dla siebie W dzisiejszych czasach wnętrza można urządzić na wiele różnych sposobów. Jeśli tylko posiadamy wyczucie smaku i odrobinę wyobraźni na pewno uda nam się stworzyć wymarzone wnętrza w dowolnie wybranym przez nas stylu. Budowa domu bywa bardzo absorbująca, niemniej jednak kiedy robotnicy kładą kolejne warstwy cegieł czy pustaków my możemy zacząć zastanawiać się nad aranżacją kolejnych pomieszczeń. Bardzo pomocne w tym względzie mogą okazać się różnego rodzaju katalogi reklamowe. Kolorowe zdjęcia pokoi urządzonych od a do zet bardzo silnie oddziałują na wyobraźnię. Nawet jeśli nie wszystkie zastosowane przez profesjonalistów pomysły przypadną nam do gustu zawsze możemy postawić na zmiksowanie koncepcji, które się nam spodobały. Jeśli jednak same zdjęcia do nas nie przemawiają zawsze możemy wybrać się również na spacer po jednym ze sklepów z wyposażeniem wnętrz. Najbardziej popularna w naszym kraju jest bez wątpienia Ikea, w które znajdziemy wiele gotowych do zastosowania rozwiązań. Przechadzając się pomiędzy kolejnymi pomieszczeniami bez wątpienia będziemy mogli poczuć się jak we własnym domu. Jeśli tylko któreś pomysły szczególnie przypadną nam do gustu będziemy mogli zakupić wszystkie elementy, które nas zainteresowały. Stworzenie pomieszczenia identycznego z uzyskanym w sklepie nie jest trudne, na tabliczkach informacyjnych możemy znaleźć nawet rodzaj farby zastosowanej przy przygotowywaniu wystawy. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to co ładni wygląda w sklepie wcale nie musi być funkcjonalne. I tak na przykład jeśli mamy małe dzieci białe meble mogą nie sprawdzić się zbyt dobrze ze względu na dużą podatność na brud. Wiele niewielkich szafek i szafeczek może zgrabnie wyglądać, ale w rzeczywistości nie będą one w stanie pomieścić wszystkich rzeczy, które będziemy chcieli w nich przechować. Pamiętajmy o tym, że dom to nie muzeum i poza ładnym wyglądem powinien on odznaczać się również nieprzeciętną funkcjonalnością.

Jak oświetlić dom?

3 listopada 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Jak oświetlić dom? Oświetlenie jest bardzo ważną kwestią w każdym domu, planowaniem rozmieszczenia żyrandoli, kinkietów i wszelkich innych form źródeł światła należy zająć się jeszcze czasie budowy pomieszczeń. Wówczas bez zbędnych problemów możliwe będzie przeciągnięcie kabli w interesujące nas miejsce i doprowadzenie światła w odpowiednie obszary domu. W każdym, czy to mniejszym czy też większym pokoju standardowo powinien znaleźć się żyrandol, który będzie w stanie objąć swym działaniem całe pomieszczenie. Światło będzie mogło wówczas równomiernie padać na każdą część pokoju, dzięki czemu wieczorem bez większych problemów będzie można oddać się zarówno pracy jak i przyjemnościom. W salonie nie może zabraknąć również miejsca na oświetlenie, które jest nieco bardziej klimatyczne. Z tego też względu wiele osób decyduje się na montaż podwieszanego sufitu oraz umieszczenie w nim specjalnego rodzaju lamp. Możliwe jest jednoczesne zapalenie wszystkich żarówek jak również uruchomienie jedynie części z nich. W takim pomieszczeniu zdecydowanie warto umieścić również lampy stojące, nie tylko ładnie one wyglądają, ale również nadają pomieszczeniu nieco bardziej kameralnego charakteru. Na korytarzach warto pomyśleć o kinkietach, doskonale sprawdzających się w takiej przestrzeni. Jeśli mamy małe dzieci dość dobrym pomysłem może okazać się instalacji w jednym z nich nieco przyciemnionej żarówki, która będzie świeciła się przez całą noc. Dzięki takiemu zabiegowi nasze dziecko będzie miało poczucie, że zawsze może przyjść do naszego pokoju i podzielić się swoimi obawami. Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę również w łazience, tu ma być ono przede wszystkim praktyczne. Jeśli nasza łazienka ma okna to za dnia stosowanie światła nie będzie konieczne, jednak w wielu domach jest to pomieszczenie pozbawione okien. Wówczas najlepszym rozwiązaniem okażą się kinkiety z ruchomymi głowicami, dzięki którym będziemy mogli skierować źródło światła na dowolny fragment pomieszczenia.

Budowa domu w Tatrach

26 października 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Budowa domu w Tatrach Z jednej stronny wymarzony dom można wybudować wszędzie, z drugiej jednak jego otoczenie odgrywa bardzo istotną rolę. Jeśli zależy nam na ciekawym położeniu i przepięknych widokach zdecydowanie powinniśmy pomyśleć o budowie domu w Tatrach. Tatry to miejsce, którego z pewnością nie trzeba reklamować, co roku odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. W tym kawałku naszego kraju można znaleźć niemal wszystko, co potrzebne jest do życia, świeże powietrze, spokój, idyllę, od której tak odległe są duże miasta. Przyjeżdżając tu na wakacje bardzo łatwo można zakochać się w tym miejscu i zamarzyć o pozostaniu w nim na zawsze. Budowa domu w tej części naszego kraju na pewno będzie bardzo dużym wyzwaniem, jeśli jednak możemy pozwolić sobie na taką inwestycję bez wątpienia będziemy zadowoleni z naszej decyzji. Pierwszą przeszkodę na drodze do realizacji naszego planu możemy napotkać już na samym początku, kiedy to będziemy chcieli zakupić działkę budowlaną. Jeśli marzy nam się dom z widokiem na Tatry cena działki na pewno będzie horrendalnie wysoka, stąd nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na taki luksus. Zabierając się za budowę domu w Tatrach powinniśmy pamiętać o tym, że większość znajdujących się w tym rejonie budynków znoszonych jest w charakterystycznym, góralskim stylu. Wśród zabudowy zdecydowanie dominują bogato zdobione domy drewniane, które wbrew pozorom doskonale chronią przez srogimi mrozami, panującymi zimą w tej części kraju. Budując dom z drewna można liczyć się z tym, że proces jego wznoszenia nie będzie tak czasochłonny jak stawianie tradycyjnego domu z cegły czy betonu. Powinniśmy pamiętać również o charakterystycznych, spadzistych dachach ważnych głownie ze strategicznego punktu widzenia. Zimą, kiedy biały puch osnuwa całą okolicę konieczne jest pozbywanie się jego nadmiaru z dachów. Odpowiednie nachylenie zadaszenia sprawia, że śnieg sam zsuwa się z jego powierzchni.

Dodatki na miarę

18 października 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Dodatki na miarę Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele potrafią zmienić trafnie dobrane dodatki. Jeśli zależy nam na tym, by budowa domu nie poszła na marne i by wzniesione przez nas ściany stały się przytulnym gniazdkiem dla całej rodziny będziemy musieli pomyśleć o elementach dekoracyjnych. Nawet jeśli początkowo nie możemy pozwolić sobie na zbyt wielkie wydatki, bo budowa domu pochłonęła większą część naszego budżetu, zawsze możemy postawić na nieco tańsze rozwiązania. Każdy pokój stanie się o wiele bardziej przytulny, kiedy w oknach powiesimy zasłonki i firanki, chociaż mogłoby się wydawać, że są to niepozorne elementy dekoracyjne to w rzeczywistości potrafią wiele zmienić. Zawsze możemy liczyć również na magię świeczek, które wyglądają bardzo efektowanie zarówno wówczas, gdy je zapalimy jak i wtedy, gdy tylko przyglądamy się im przyglądamy. Wiele produkowanych obecnie świeczek wygląda bardzo okazale, umieszczane są w pięknych kielichach lub też wyrzeźbione są na nich ciekawe kształty. Nawet zwykłe podgrzewacze mogą wyglądać bardzo efektowanie, jeśli tylko umieścimy je w ładnej miseczce czy też starym kieliszku ozdobionym zerwanym z ogrodu kwiatem. Warto wspomnieć również o tym, że wiele dodatków zwykle kryjemy głęboko w szafie, nie zdając sobie nawet sprawy z ich istnienia. Być może zatem nadszedł czas, by odkurzyć nieco stare pudła i wygrzebać z nich czy to pamiątki przywiezione z wakacji czy też inne bibeloty, jakie nagromadziły nam się przez lata. Bardzo efektowanie zawsze wyglądać będą ustawione na komodzie zdjęcia naszych najbliższych. Nie możemy zapominać także o obrazach, które pod warunkiem, że nie są kiczowate są w stanie nadać charakteru każdemu wnętrzu. Strojąc nasz nowo wybudowany dom powinniśmy jednak pamiętać o tym, że z ilością dodatków także można przesadzić. Lepiej w tym względzie kierować się minimalizmem, pojedyncze ozdoby będą prezentowały się efektownie, ich nadmiar jednak sprawi, że całość będzie zbyt przytłaczająca.

Dach na miarę

18 października 2014 | Kategoria: Wybór | Tagi: , , , ,

Dach na miarę Chociaż wielu osobom może wydawać się, że wybór zadaszenia nie jest zbyt istotny to w rzeczywistości odgrywa on niebagatelną, a wręcz kluczową rolę. Z tego też względu powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, dodatkowe informacje pozwolą nam bowiem na podjęcie trafnej decyzji. Bez względu na to, jakie zadaszenie nam się marzy na początku powinniśmy zainteresować się planami zagospodarowania danego terenu, które znajdziemy w urzędzie gminy. Nie rzadko na określonej przestrzeni rodzaj zadaszenia jest z góry narzucony i bez względu na to, jakie są nasze upodobania i preferencje będziemy musieli dostosować nasz projekt do panujących w gminie zwyczajów. I nierzadko nie chodzi tu jedynie o nachylenie dachu, ale nawet o jego kolor, dlatego też zapoznanie się z odpowiednią dokumentacją może zaoszczędzić nam później wielu problemów. Nie możemy zapominać również o panującym w danym regionie klimacie, dach powinien bowiem być dostosowany do warunków pogodowych. Jeśli nasz dom ma stać na otwartej przestrzeni powinniśmy liczyć się z tym, że będzie narażony na działanie silnych wiatrów, co może znacznie utrudnić nam życie, jeśli nie zainwestujemy w solidne zadaszenie. Budując dom w pobliżu lasu narażamy go na kontakt z gałęziami czy szyszkami, spadającymi z pobliskich drzew. Jeśli na dworze będzie szalała wichura nasze dachówki będą narażone na kontakt z najróżniejszymi przedmiotami. Zdaniem ekspertów na dachu zdecydowanie nie powinniśmy oszczędzać, w przeciwnym razie bowiem możemy bardzo szybko pożałować naszej decyzji. Dobry dach ochroni nas nie tylko przed wiatrem, ale również przed zimnem i wilgocią. Pozwoli nam także w znacznym stopniu zaoszczędzić na ogrzewaniu, zwłaszcza jeśli wykonany zostanie z największą precyzją. Nawet najlepszy dach może bowiem nie spełniać swoich funkcji, jeśli nie zostanie zamontowany w należy sposób. Dobra ekipa dekarska może okazać się zatem na wagę złota.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

www.ekorekcja-wzroku.net.pl/krwawiace-naczynia-chwytamy-kleszczykami-nie-podwiazujac/ bramy garażowe kielce Drzwi przeciwpożarowe Kraków Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.