Adaptacja poddasza

8 listopada 2014 | Kategoria: Wykończenie | Tagi: , , , ,

Adaptacja poddasza Poddasze to miejsce, które w dzisiejszych czasach można zagospodarować na różne sposoby, wiele osób, których budowa domu absorbuje bez reszty zapomina jednak o tym miejscu. A szkoda, bo jest to zwykle bardzo duża przestrzeń, którą można ciekawie urządzić. Czasami poddaszem interesują się dopiero nastolatki, które chciałby znaleźć odrobinę prywatności w swoim domu. Nie wszystkie domy jednorodzinne są bowiem tak duże, by móc zapewnić osobny pokój każdemu dziecku. W takiej sytuacji poddasze może okazać się doskonałym miejscem, które odrobiną pracy i dobrej woli można zmienić w niepowtarzalne miejsce. Największym problemem w tej części domu bywa fakt, że jest ona słabo ogrzewana. Kiedy nie planujemy zagospodarowania poddasza zwykle przy budowie domu nie zależy nam na tym, by było ono ciepłym miejscem. Wyprowadzenie tu dodatkowego grzejnika może okazać się bardzo trudne, ale nie niemożliwe, dlatego też jeśli bardzo będzie nam zależało na wprowadzeniu takiej zmiany na pewno uda nam się to osiągnąć. Powinniśmy pamiętać również o oknach, z którymi możemy mieć nieco większy problem, zwłaszcza nie zostały one zamontowane, by uchronić poddasze przed utratą nadmiernej ilości ciepła. Trudno wyobrazić sobie mieszkanie w pokoju bez jakiegokolwiek okna, a jego wykucie w gotowym budynku może stanowić dość spory problem. Z tego też względu jeśli dopiero zabieramy się za budowę domu powinniśmy pomyśleć o tym, że być może w przyszłości będziemy chcieli zagospodarować nasze poddasze. Postarajmy się, by było to miejsce przyjazne i ciepłe, w końcu dodatkowa przestrzeń zawsze się nam przyda. Będziemy mogli urządzić tu pokój do oglądania filmów, nasze własne zacisze, do którego będziemy mogli udać się za każdym razem, gdy świat wyda nam się wrogi i nieprzyjazny. Wiele kobiet chętnie urządzi tu sobie również prywatną garderobę, w której będą mogły przechowywać swoje ubrania, buty oraz dodatki.

Wybór materiałów podłogowych

3 listopada 2014 | Kategoria: Wykończenie | Tagi: , , , ,

O ile budowa domu to zadanie, na które większość przeciętnych obywateli nie ma zbyt wielkiego wpływu, ze względu na to, że zwyczajnie nie zna się ani na materiałach budowlanych, ani na technologiach budowy, urządzanie wnętrz to już zupełnie inna kwestia. Ostatni etap budowy domu daje pole do popisu każdemu, kto chciałby wykazać się w tym względzie. Jednym z ważniejszych wyborów, jakie staną przed nami będzie na pewno dopasowanie materiałów podłogowych do charakteru każdego wnętrza. Najbardziej popularne w dzisiejszych czasach są panele podłogowe oraz płytki, ich rozmieszczenie w dużej mierze uzależnione jest od funkcji, jaką ma pełnić dane pomieszczenie. Kafelki podłogowe doskonale sprawdzą się przede wszystkim w kuchni oraz łazience, przy czym zarówno w pierwszym jak i drugim pomieszczeniu konieczne będzie zastosowanie posadzek antypoślizgowych. W przeciwnym razie bardzo łatwo może dojść do nieszczęśliwego wypadku, zwłaszcza jeśli na podłodze znajdzie się choć odrobina wody czy też w przypadku kuchni soków czy innych napojów. Nie można zapominać również o tym, że posadzka w kuchni powinna być odporna na odpryskiwanie i stłuczenia, nierzadko zdarzy się bowiem, że niezdarne ręce upuszczą na nią czy to miskę czy szklankę. W wyniku zderzenia z delikatnym materiałem uszkodzeniu mogą ulec nie tyle same naczynia, co posadzka. W pokojach z pewnością o wiele lepiej sprawdzą się panele podłogowe, rekomendowane również dla osób cierpiących na alergię. Utrzymanie w czystości posadzki z takiego materiału nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy jedynie raz na dwa czy trzy dni przetrzeć podłogę płynem pielęgnacyjnym i już można cieszyć się czystością. Należy jednak pamiętać, by nie przesadzać ze środkami do polerowania, czasami sprawiają one bowiem, że posadzka jest bardzo śliska. Jeśli pokoje wyposażone jedynie w panele wydają się nam nieco niekompletne zawsze możemy postawić na dywany, które sprawiają, że pomieszczenia są znacznie bardziej przytulne.

Jak radzić sobie z kosztami?

15 października 2014 | Kategoria: Wykończenie | Tagi: , , ,

Jak radzić sobie z kosztami? Budowa domu to potężna i kosztowna inwestycja, na którą większość osób nie może pozwolić sobie bez dodatkowego wsparcia. Rozwiązania można poszukiwać na kilka sposobów, niektóre z nich są łatwiejsze inne trudniejsze do zastosowania. Bez względu na to, jaką decyzję podejmiemy musimy jednak liczyć się z jej wszystkimi konsekwencjami. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się być zaciągnięcie kredytu na budowę domu, o który w dzisiejszych czasach można ubiegać się w większości banków. Złożenie wszystkich dokumentów może być bardzo uciążliwe, potrzebny będzie tu bowiem biznes plan, uwzględniający wszystkie koszta inwestycji. Musimy mieć również świadomość tego, że nawet najlepszy bank nie będzie w stanie pokryć za nas wszystkich kosztów inwestycji. Aby ubiegać się o kredyt konieczne jest posiadanie również wkładu własnego o określonej wysokości. Wiele osób niechętnie podchodzi jednak do zaciągania tak wysokiego kredytu, który trzeba będzie spłacać przez kolejne kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Jeśli do pożyczonej sumy doliczymy odsetki bardzo szybko okaże się, że nasza inwestycja była o wiele większa niż nam się wydawało. Osoby, które nie chcą zaciągać kredytów mogą postawić na budowę domu etapami, zwykle ciągnie się ona wówczas przez lata. Wszystkie inwestycje przeprowadzamy we własnym tempie, kiedy postawimy surowe mury i możemy pozwolić sobie na wstawianie okien czy kładzenie dachu po prostu to robimy. Jeśli jednak nasze przychody nie są zbyt duże, często budowa domu ciągnie się latami, a my tracimy dodatkowe środki budżetu na wynajem mieszkania czy pokoju. Nieco inaczej sprawa przedstawia się, jeśli mamy możliwość mieszkania u rodziców i nie musimy martwić się o płacenie jakichkolwiek rachunków. Wówczas wszystkie pieniądze bez większego problemu możemy inwestować w prace nad powstaniem naszego domu. O tym, który ze sposobów na poradzenie sobie z tak wielką inwestycją jaką jest budowa domu będziemy chcieli wybrać, przyjdzie nam zdecydować samodzielnie.

Zagospodarowanie ścian

15 października 2014 | Kategoria: Wykończenie | Tagi: , , , ,

Zagospodarowanie ścian Wielu z nas nie docenia ogromnej powierzchni ściennej, jaka jest do dyspozycji w każdym domu czy mieszkaniu. Kiedy pochłania nas budowa domu zwykle zastanawiamy się nad tym, jakie położyć posadzki czy jakie meble będą prezentowały się najlepiej. O ścianach bardzo często zapominamy, a szkoda bo mogą one nadać charakteru całemu wnętrzu. Najłatwiejszym i najczęściej wybieranym sposobem na aranżację ścian są w dzisiejszych czasach farby w przeróżnych kolorach. Cały pokój można pomalować jednym kolorem lub też postawić na ich kombinację, w zależności od tego, co najbardziej nam odpowiada. Łączenie ze sobą kolorów może okazać się bardzo efektowane, a jednocześnie pozytywnie wpływa na postrzeganie całego wnętrza. Do malowania wcale nie potrzebni będą nam fachowcy, jeśli tylko dobrze się zastanowimy na pewno poradzimy sobie z tym sami bez względu na to czy będziemy chcieli zrobić na ścianie ukośne wzory, czy też zdecydujemy się po prostu na pomalowanie dwóch ścian na jeden kolor i dwóch pozostałych na drugi. Jeśli chcemy wykonać jakiekolwiek wzory konieczne będzie jedynie wyposażenie się w odpowiednią taśmę, za pomocą której będziemy mogli odseparować od siebie konkretne części ściany. Czasami najlepiej urozmaicimy jednak nasze wnętrze za pomocą tapety, wyklejanie nią całego pokoju nie jest już wprawdzie modne, niemniej jednak jeśli pokusimy się o jej umieszczenie na jednej tylko ścianie na pewno osiągniemy bardzo ciekawy efekt. Taki trik sprawdzi się zarówno w salonie jak i sypialni, można z powodzeniem stosować go również w innych pomieszczeniach, przy czym jeśli postawimy na kolorową, wzorzystą tapetę pozostałe ściany powinniśmy potraktować nieco łagodniejszym odcieniem W kuchni i łazienkach na ścianach doskonale sprawdzą się płytki, dzięki którym bardzo łatwo utrzymamy pomieszczenie w ładzie i porządku. Wystarczy tylko przetrzeć taką powierzchnię i już można cieszyć się pełną czystością bez jakichkolwiek uszkodzeń.

 

Blog hobbistyczny na temat budowy domu.

O stronie

www.olejek-arganowy.org.pl/duza-role-w-powstaniu-gruzlicy/ Zewnętrzne i wewnętrzne parapety z granitu do wykończenia domu. www.ebudowniczowie.pl Możliwość zamieszkania w nadmorskich miejscowościach bardzo silnie oddziałuje na wiele osób. Któż nie chciałby budzić się każdego ranka, słyszeć szumu morza i w kilka minut móc dotrzeć na skąpaną w blasku słońca plażę? Marzenia o mieszkaniu nad morzem może okazać się rzeczywistością, jednak budowa domu w takim miejscu jest bardzo dużą i kosztowną inwestycją. Przede wszystkim ze względu na trudności z wykupieniem odpowiedniej działki, dostępność wolnej przestrzeni wciąż jest bowiem niewystarczająca. Poza tym warto zdawać sobie również sprawę z tego, że mieszkanie w takiej okolicy ma swoje ujemne strony na czele z zagrożeniem zalaniem.